A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Сергій Шкарлет: Ми цілісно модернізуємо професійну освіту, тож маємо якнайшвидше напрацювати галузевий законопроєкт

Опубліковано 26 березня 2021 року о 16:10


Чинний Закон України «Про професійну (професійно-технічну) освіту» був ухвалений у 1998 році і не враховує сучасних потреб сфери. Тому МОН має намір якнайшвидше напрацювати зі стейкхолдерами законопроєкт, який врахує всі потреби сфери. Про це розповів Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет сьогодні, 26 березня 2021 року, під час онлайн-брифінгу щодо 100 днів роботи на посаді.

«Спільно з депутатами Комітету з питань освіти, науки та інновацій ми розпочали роботу над новим законопроєктом "Про професійну освіту". На нього галузь чекає вже багато років», – зазначив Сергій Шкарлет.

Він також розповів, що в серпні 2020 року за участю Президента України було представлено план заходів з розвитку професійної освіти в Україні. Документ передбачає 4 ключові напрями для оновлення галузі:

  • створення ефективної системи управління та фінансування;
  • забезпечення відповідності змісту та якості професійної освіти потребам ринку праці;
  • розвиток партнерства у сфері профосвіти;
  • популяризацію профосвіти.

Згодом Міністерство освіти і науки напрацювало відповідну Стратегію розвитку професійно-технічної освіти.

Окрім того, як повідомив Міністр Сергій Шкарлет, команда МОН зосереджена на таких напрямах роботи, як розвиток державно-приватного та соціального партнерства на засадах співфінансування і спільного управління закладами професійної (професійно-технічної) освіти разом із представниками бізнесу.

Наприклад, вже зараз Міністерство працює над методичними рекомендаціями, за якими в кожному регіоні проводитимуть вдосконалення мережі профосвіти. Отримавши їх, місцева влада зможе об'єктивно оцінити стан мережі у своїй області та спрямувати ресурси на ті заклади, які цього найбільше потребують. Водночас МОН разом з фахівцями Міжнародної організації праці готує структуру та зміст кількох онлайн-курсів, які мають покращити викладання практичного та теоретичного матеріалу за найбільш популярними робітничими професіями.

Відеозапис онлайн-брифінгу «100 днів на посаді Міністра освіти і науки України» можна подивитися на Youtube-каналі та Facebook-сторінці МОН.

Нагадаємо, в Україні з'явиться нова інформаційна система управління професійною освітою – затверджено відповідну концепцію.