A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Сектор освіти підтримав долучення Сум, Львову та Полтави до Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються

Опубліковано 28 травня 2020 року о 15:40

26 травня 2020 року під головуванням заступника Міністра освіти і науки України Єгора Стадного відбулось онлайн-засідання сектору освіти Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.  В ході засідання розглянуто заявки 3 українських міст, які цьогоріч виявили бажання долучитися до Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються, - Суми, Львів і Полтава.

Глобальна мережа ЮНЕСКО міст, що навчаються, (Global Network of Learning Cities) об’єднує міста світу, які спеціалізуються в галузі ціложиттєвої освіти. Міста-члени мережі отримують унікальні можливості для вдосконалення навчання впродовж життя через політичний діалог та взаємне навчання, розвитку партнерств, поширення прогресу  впровадження своїх планів розвитку через інформаційні канали ЮНЕСКО.

До Глобальної мережі міст ЮНЕСКО, що навчаються, можуть долучитися міста, які поділяють концепт навчання впродовж життя та інтегрували в свої стратегічні документи положення Пекінської декларації про розбудову міст, що навчаються, як-то: 

- інклюзивне навчання на всіх рівнях освіти; 

- навчання в сім’ях та громадах;

- навчання на робочому місці; 

- розширення використання сучасних технологій навчання; 

- підвищення якості та досконалості у навчанні; 

- формування культури навчання протягом життя.

За підсумками засідання прийнято рішення про підтримку сектором освіти Національної комісії у справах ЮНЕСКО заявок Суми, Львова і Полтави та передачу їх номінаційних досьє до Координаційної команди Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються. 

Довідково:  
Наразі членами мережі є чотири українських міста - Мелітополь, Павлоград, Нікополь та Новояворівськ. У 2019 році Мелітополь здобув перемогу в премії ЮНЕСКО “Міста, що навчаються”, ставши одним з ТОП-10 найпрогресивніших міст світу, що розвивають навчання впродовж життя.