A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Розвиток інновацій у сфері «зелених» технологій та енергоефективності – МОН і «Грінкубатор» підписали Меморандум про співпрацю

Опубліковано 04 липня 2019 року о 17:20

Спільна підтримка проєктів з енергоефективності та «зелених» технологій, розвиток інноваційного підприємництва та культури інновацій у закладах освіти і наукових установах. Ці та інші напрями співпраці передбачені Меморандумом, який підписали представники МОН та ГО «Українська мережа енергетичних інновацій «Грінкубатор» вчора, 3 липня 2019 року.

«Щороку в Україні збільшується кількість інноваційних проєктів та стартапів, пов’язаних з «зеленими» технологіями, підвищенням показників енергоефективності та захистом довкілля. Приміром, кожен шостий проєкт, що подається на наш Всеукраїнський фестиваль інновацій, належить саме до сфери «зелених» технологій. Це позитивний сигнал, що свідчить про важливість таких ініціатив для нашого суспільства, й ми маємо долучатися до їхнього розвитку», – зазначив представник директорату інновацій та трансферу технологій МОН Віталій Чернюк.

Меморандум також передбачає співпрацю щодо розвитку стартап екосистеми в Україні, обмін інформацією з питань інноваційної діяльності, удосконалення законодавства у сфері трансферу технологій тощо.

«Ми віримо в підприємницький талант нашої молоді і переконані, що Україна має стати ключовим осередком «зелених» інновацій в Центральній та Східній Європі. Тому наш пріоритет – допомога яскравим проєктам у сфері, що може забезпечити технологічний прорив в секторі енергетики, сталого розвитку та екоінновацій», – зауважив співзасновник «Грінкубатор» Роман Зінченко.

Довідково: освоєння нових технологій транспортування енергії, впровадження енергоефективних, ресурсозберігаючих технологій, альтернативних джерел енергії, широке застосування технологій більш чистого виробництва та охорони довкілля належать до стратегічних пріоритетних напрямів інноваційної діяльності на 2011-2021 роки відповідно до Закону України «Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в України». Це також корелює з Цілями Сталого Розвитку, затвердженими ООН 2015 року.

Нагадуємо, що експерти Об’єднаного дослідницького центру Європейської комісії (JRC) проведуть дослідження української екосистеми трансферу технологій та інноваційної діяльності й нададуть рекомендації Уряду України.