A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Розширення формату українсько-грузинського освітнього та наукового співробітництва – Сергій Шкарлет розпочав робочий візит до Грузії

Опубліковано 20 липня 2021 року о 17:20


У вівторок, 20 липня 2021 року, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет на чолі делегації ректорів українських закладів вищої освіти розпочав робочий візит до м. Тбілісі (Грузія). Програмою візиту передбачено низку двосторонніх зустрічей у Міністерстві освіти і науки Грузії, Комітеті освіти і науки Парламенту Грузії, з керівництвом Національної академії наук Грузії та Національного фонду досліджень імені Шота Руставелі. 

Зокрема, сьогодні Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет зустрівся з Міністром освіти і науки Грузії Міхеілом Чхенкелі. Йшлося про розширення формату взаємодії між відомствами, академічну мобільність та відновлення співпраці в галузі науки і технологій. 

«Наша мета – налагодження конструктивного діалогу для встановлення більш широкого формату українсько-грузинського освітнього співробітництва та прямих партнерських відносин між закладами вищої освіти України та Грузії. Ми готові поділитися власним досвідом змін, що відбулися в системі освіти України впродовж останніх років, та ознайомитися з досвідом Грузії щодо функціонування системи вищої освіти і науки та запозичення кращих практик підготовки фахівців», – зауважив Сергій Шкарлет. 

Міністр поінформував грузинського колегу про підготовку нової Програми дій Уряду та основних пріоритетів в освіті та науці. У документі передбачено 4 програмних цілі: 

  • якісна дошкільна, шкільна, інклюзивна та позашкільна освіта;
  • конкурентоспроможна професійна, фахова передвища, вища освіта та освіта для дорослих;
  • розвиток науки та інновацій;
  • доступна дистанційна освіта.

Сергій Шкарлет наголосив, що одним із пріоритетних завдань МОН наразі є створення Президентського університету – інноваційного закладу вищої освіти, випускники якого здобуватимуть сучасні професійні знання та матимуть лідерські навички. Освітній процес реалізовуватиметься за такими напрямами як PERSONALITY,  PROFESSION, PROGRESS.

Окрім того, за словами Міністра освіти і науки України, держава продовжує реалізацію системних реформ у сфері дошкільної, початкової та середньої освіти, впровадження реформи «Нова українська школа» на рівні базової середньої освіти, розвиток інклюзивної освіти.

Сергій Шкарлет звернув увагу на те, що в умовах поширення COVID-19 з метою забезпечення захисту здоров’я учасників освітнього процесу у 2020 році було створено національну електронну платформу «Всеукраїнська школа онлайн» для учнів 5-11 класів та запущено в межах проєкту Європейської комісії новий онлайн-інструмент SELFIE для самооцінки закладами освіти ефективності впровадження інноваційних цифрових технологій в освітньому процесі.

Українська та грузинська сторони розглянули питання підготовки до підписання проєкту нової Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Грузії про науково-технічне співробітництво у зв'язку із завершенням терміну дії попередньої міжурядової Угоди від 13 квітня 1993 року.  

Міністр освіти і науки Грузії Міхеіл Чхенкелі запропонував розглянути питання створення грантової програми для науковців України та Грузії. 

Також він розповів про освітню та наукову діяльність провідних закладів вищої освіти Грузії та зазначив про необхідність планування їхньої співпраці з майбутнім Президентським університетом в Україні.  

Крім того, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет та ректори українських ЗВО зустрілися з представниками Комітету освіти і науки Парламенту Грузії. Міністр поінформував про досягнення в галузі освіти України. Зокрема, він ознайомив грузинську сторону з пріоритетними завданнями МОН:

  • підготовкою проєкту Закону України «Про дошкільну освіту» у новій редакції;
  • імплементацією Стратегії розвитку професійної (професійно-технічної) освіти на період до 2023 року та плану заходів з її реалізації;
  • здійсненням реформ у сфері вищої освіти;
  • активізацією українсько-грузинського співробітництва у сфері академічних обмінів.

Нагадаємо, 19 липня 2021 року Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет обговорив з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Бартошем Ціхоцькі питання співпраці в галузі освіти.