A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Розпочалася серія тренінгів для директорів інклюзивно-ресурсних центрів

Опубліковано 29 грудня 2021 року о 08:00


Учора, 28 грудня 2021 року, відбувся перший із трьох запланованих на кінець року тренінгів для директорів і фахівців інклюзивно-ресурсних центрів, у якому взяли участь близько 750 представників ІРЦ, обласних ресурсних центрів підтримки інклюзивної освіти, а також обласних управлінь освіти та науки.

Під час тренінгу учасники обговорили:

  • забезпечення єдиного підходу до здійснення психолого-педагогічної оцінки розвитку особи в ІРЦ, єдність підходів у організації оцінки та алгоритм здійснення;
  • категорії (типи) особливих освітніх потреб (труднощів);
  • застосування рівнів підтримки в інклюзивних групах і класах;
  • приклад заповнення оновленої форми висновку про комплексну оцінку розвитку, необхідність надання чітких і корисних рекомендацій.

Спікери звернули особливу увагу фахівців ІРЦ на роль кожного в командах психолого-педагогічного супроводу, а також на алгоритм дій у випадку, якщо дитина має висновок психолого-медико-педагогічної комісії про наявність особливих освітніх потреб.

Під час заходу учасники обговорили необхідність приєднання закладів освіти до системи автоматизованої роботи інклюзивно-ресурсних центрів. Створення індивідуальної програми розвитку в електронному варіанті не лише дозволить щільно взаємодіяти з ІРЦ, але й забезпечить коректну форму заповнення індивідуальної програми розвитку. 

Нагадаємо, в Україні можливість організації інклюзивного навчання доступна на всіх рівнях освіти.