A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Розмір Премії Кабміну за інновації цього року можуть збільшити вдвічі – уже визначено 5 робіт-претендентів на неї

Опубліковано 11 квітня 2018 року о 18:12

Цього року 5 наукових робіт можуть отримати Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій. Відповідну рекомендацію ухвалив Комітет з присудження Премії сьогодні, 11 квітня 2018 року, під час засідання у приміщенні МОН.

Остаточне рішення про відзначення робіт ухвалюватиме Кабмін. Також Уряд визначить, яким буде розмір Премій цього року. Торік він становив 100 тис на одну премію. Наразі розглядається можливість, щоб цього року ця сума була збільшена вдвічі – до 200 тис гривень.

Загалом на отримання Премії було подано 17 робіт. Для їх розгляду було створено 3 експертні групи за такими напрямами:

  • Впровадження нових технологій для якісного медичного обслуговування, лікування, фармацевтики
  • Технологічне оновлення  та розвиток агропромислового комплексу
  • Освоєння нових технологій озброєння та військової техніки, виробництва матеріалів, впровадження енергоефективних, ресурсозберігаючих технологій

Планується, що традиційно Премії будуть присуджені та вручені до Дня науки, який відзначається у травні.

Довідково: Премію Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій було започатковано в 2012 році відповідною постановою Уряду. В 2013, 2014 та 2016 роках було вручено по 5 Премій, а в 2017-му – 4. У 2015 році Премія не вручалася.

Нагадуємо, що українські науковці можуть отримати фінансування на патентування своїх винаходів – за ініціативи МОН відповідні гранти виділяються через Український науково-технологічний центр.