A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Родина для кожної дитини: національний форум до Дня захисту дітей

Опубліковано 02 червня 2023 року о 09:55


Виховання в люблячій родині та якісна освіта — базові цінності для розвитку дітей. Зараз як ніколи кожна дитина потребує опіки, захисту, розуміння та підтримки.

Учора, 1 червня 2023 року, в Міжнародний день захисту дітей відбувся Національний форум «Родина для кожної дитини» за участю першої леді України Олени Зеленської, представників Офісу уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерства освіти і науки України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров'я України та ЮНІСЕФ.

На першій сесії «Обійми родини. Врятоване дитинство» виступив заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків: «Саме реформа деінституціалізації, коли дитина переходить із закритого закладу до сімейної форми виховання і відвідує звичайну школу, є одним зі шляхів вирішення проблеми соціалізації цих дітей. Інклюзія – це виклик для всіх. Наше суспільство не звикло, що діти з особливими потребами відвідують звичайні школи. Тому ми розробляємо нову концепцію психологічної служби шкіл, де батьки, учні та вчителі будуть отримувати якісну психологічну підтримку для уникнення конфліктів. З початку повномасштабного вторгнення було евакуйовано понад 300 дітей з дитячих будинків. І виклик для нас – повернути їх в Україну, надавши всі потрібні умови для цього. Це і модернізація закладів, і створення інклюзивного, безпечного освітнього простору, впровадження нового змісту освіти, який дозволить дітям реалізуватися, здобути професії, про які вони мріють».

До присутніх також звернулися перший заступник міністра охорони здоров'я Сергій Дубров, радниця-уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар'я Герасимчук, голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін, дитячий омбудсман Польщі Миколай Павляк, уповноважений у справах, заступник голови Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло, голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик, громадський активіст Кирило Невдоха та посол доброї волі ЮНІСЕФ Орландо Блум.

У межах форуму відбулася дискусія з батьками з прийомних родин та дитячих будинків сімейного типу з усієї України. Обговорили підготовку нових сімей та їхню психологічну підтримку, виклики з якими стикаються переміщені сім'ї, роль громади в підтримці сімей, підтримку дітей з інвалідністю та їхніх родин та підготовку до повернення дітей із-за кордону.

Створення сприятливих умов для розвитку дітей – спільне завдання батьків, громади та держави. Дякуємо всім учасникам за плідну роботу.