A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Робота над мережею закладів ПТО, впровадження державно-приватного партнерства та інвестиції в обладнання, - Лілія Гриневич пояснила, чому Харківській області вдається успішно змінювати профосвіту в регіоні

Опубліковано 02 липня 2018 року о 15:14

Харківська область ефективно працює над вдосконаленням та модернізацією професійної освіти в регіоні завдяки роботі над мережею закладів, впровадженню державно-приватного партнерства та інвестиціям в обладнання. Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час зустрічі в ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти будівельних технологій Харківської області» в межах робочої поїздки на Харківщину сьогодні, 2 липня 2018 року.

«Нині вимоги до професій швидко змінюються, контингент учнів професійних закладів також падає. За останні 10 років за скорочення кількості учнів на 40,8% кількість закладів скоротилася лише на 26,1%. При цьому зношеність обладнання закладів професійної освіти подекуди становить від 60 до 100%. Але система професійної освіти не скрізь може адекватно відповісти на ці виклики», – повідомила Лілія Гриневич.

Вона також відзначила, що в Харківській області над цією проблемою дійсно працюють, тому й система професійної освіти в регіоні розвивається динамічніше.

«Створено 8 регіональних центрів професійної освіти на базі 19 професійно-технічних закладів освіти. Продовжується робота зі створення ще 4 регіональних центрів замість 8 професійно-технічних закладів освіти. За останні 2 роки Харківщина змогла залучити понад 20млн державних інвестицій на модернізацію обладнання закладів професійної освіти. Як результат – створено 2 НПЦ: з швейних технологій та дизайну, а також з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», – розповіла Міністр.

Однак державні інвестиції не можуть повністю забезпечити стабільний розвиток сфери – лише державно-приватне партнерство.

«Тому тим більш важливо, що Харківська область змогла привабити сучасні українські та міжнародні компанії для навчання робітників. Залучаються іноземні фонди. Це дає велику перевагу порівняно з іншими областями», – підсумувала Міністр.

У «Регіональному центрі професійної освіти будівельних технологій Харківської області» Лілія Гриневич також ознайомилася з матеріалами електронного підручника, що був розроблений у закладі для більш наочного вивчення теоретичного матеріалу.

«Ці матеріали також допомагають навчати дітей з вадами слуху, а таких у нас у закладі близько 50. Електронний підручник допомагає візуалізувати інформацію та докладніше пояснити матеріал», – розказав очільник закладу професійної освіти Геннадій Амірбеков.

Нагадуємо, що сьогодні, 2 липня 2018 року, за участі Міністра Лілії Гриневич відбувається Четверта національна (не)конференція незалежної вчительської спільноти EdCamp Ukraine.