A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Рівненська область долучилась до програми «Нова фізична культура»

Опубліковано 04 жовтня 2022 року о 15:40


Міжнародний благодійний фонд «Parimatch Foundation» третій рік поспіль реалізує на території України програму «Нова фізична культура», підтримуючи експертний потенціал вчителів фізкультури та оснащуючи матеріально-технічну базу сучасним спортивним інвентарем.

Реалізація програми відбувається при взаємодії з Міністерством освіти і науки України в межах підписаного Меморандуму про співпрацю. Запуск символічно збігся з Днем учителя і розпочався з навчання вчителів фізкультури, а також офіційного передання спортивного інвентарю 20 навчальним закладам освіти Рівненської області.

Parimatch Foundation залучилися експертною підтримкою та разом з Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» та Комітетом з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України організували тренінг, який став пілотним проєктом, що має на меті обʼєднати методичне та практичне навчання. Його реалізацію Фонд продовжить в областях, що вже отримали спортивний інвентар, а також ставить за мету залучити якомога більше нових регіонів країни.

Освітяни Рівненської області стали першими, хто пройшов тренінг на тему «Сучасні навички та практичні кейси вчителя фізичної культури». Учасниками стали понад 60 вчителів фізичної культури закладів загальної середньої освіти та працівники департаменту освіти Рівненщини. Привітати із запуском програми прибули перший заступник голови Рівненської облдержадміністрації Сергій Подолін та директор Департаменту освіти і науки РОДА Петро Коржевський.

«У воєнний час спортивні заняття особливо важливі, адже сприяють психологічному розвантаженню, дають відчуття спокою та можливість відволіктися від тривожної повсякденності. Спортивний інвентар, що передав Фонд, буде використовуватись на уроках фізичної культури. Один набір містить футбольні, баскетбольні, волейбольні та футзальні м’ячі, конуси та маніжки для тренувань, набори для бадмінтону, шашок, шах і дартсу, координаційні сходи та фрізбі», — зазначив заступник голови Рівненської ОВА Сергій Подолін.

Другою частиною тренінгу був практичний ворк-шоп «Модель уроку фізичної культури, модулі: футбол, фрисбі, дитяча легка атлетика» та авторські майстер-класи з варіативних модулів (регбі, бейсбол, петанк, доджбол), а також блоку «Інклюзія та залучення дітей до уроку фізкультури з особливими освітніми потребами».

У межах програми «Нова фізична культура» системно відбувається підвищення навичок вчителів фізкультури. Також, Фонд придбав 300 спортивних наборів на загальну суму понад 3 млн грн, які були розподілені між навчальними закладами України у містах і селах, які найбільше потребували допомоги з обладнанням. Регіони, що вже отримали спортивні набори: Львівська, Тернопільська, Дніпропетровська, Чернігівська, Донецька, Закарпатська, Івано-Франківська, Миколаївська, Чернівецька, Рівненська, Вінницька, Полтавська, Кіровоградська, Одеська, Волинська, Хмельницька, Черкаська, Житомирська, Сумська та Київська область.

Протягом року Фонд продовжить укомплектовувати заклади освіти спортивним інвентарем, яке необхідне для впровадження нової модульної системи НУШ (Нова українська школа) та продовжить підтримувати та розвивати вчительський потенціал вчителів фізичної культури.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки поглиблює співпрацю із соціальними партнерами.