A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Рік полярного прогнозування: на «Вернадському» запустили понад 60 радіозондів і отримали унікальні дані для світової науки

Опубліковано 16 січня 2023 року о 18:25


У 2022 році розпочалася виняткова міжнародна ініціатива – Рік полярного прогнозування (Year of Polar Prediction, YOPP), яка проводилася в усьому світі. Місія YOPP – покращити можливості прогнозування атмосферних умов для полярних регіонів та за їхніми межами. 

Попри повномасштабну війну, Україна активно долучилася до ініціативи. Уперше в історії українських антарктичних експедицій наші метеорологи почали постійні дослідження атмосфери за допомогою радіозондів. 

Окрім «Академіка Вернадського», радіозондування атмосфери проводили ще на 23 антарктичних станціях, що належать 13 країнам (Аргентина, Австралія, Чилі, Китай, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Південна Корея, Нова Зеландія, Португалія, Великобританія, США). 

Загалом за час моніторингового періоду з усіх станцій запустили 609 радіозондів. Відзначимо, що 63 з них були запущені саме українськими вченими з «Вернадського», а це – досить велика частка, майже 10%. Подія є надзвичайно важливою, адже кожен успішний політ зонда дав змогу одержати унікальні дані, які тепер вивчають науковці з усього світу. 

Нині надану інформацію використовують для поліпшення прогнозу погоди в регіоні Антарктиди та Південного океану. Також за допомогою цих даних досліджуватимуть вертикальний розподіл різноманітних атмосферних характеристик та їхні зміни. 

Попри складну ситуацію в країні наші полярники активно долучаються до важливих міжнародних проєктів і творять світову науку. 

Проведення запусків радіозондів дивіться у відео. 

Інформацію надала метеорологиня Анастасія Чигарева, яка працює над обробкою даних у проєкті.

Нагадаємо, ВРУ прийняла у першому читанні проєкт ЗУ «Про освіту дорослих».