A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Рада Європейської організації з ядерних досліджень припиняє співпрацю з Російською Федерацією та скасовує статус спостерігача для РФ

Опубліковано 09 березня 2022 року о 10:42


Учора, 8 березня 2022 року, Рада Європейської організації з ядерних досліджень (CERN) ухвалила рішення про припинення співпраці з Російською Федерацією та її установами, а також скасування статусу спостерігача для РФ.

Організація CERN була заснована після Другої світової війни та мала на меті об’єднати нації для розвитку науки в галузі мирного атому. Повномасштабне військове вторгнення Російської Федерації на територію України суперечить цінностям організації, тож 23 держави-члени CERN рішуче засудили дії РФ і висловили співчуття щодо загиблих людей і гуманітарних наслідків від нелюдських дій агресора. Також було засуджено залучення Білорусі до незаконного застосування сили проти України.

Оскільки Україна є асоційованим членом CERN, а українські вчені беруть активну участь у багатьох експериментах і діяльності лабораторії, Радою прийнято рішення про підтримку та заохочення їхніх ініціатив у галузі фізики високих енергій.

Нагадаємо, Комісія ЄС призупиняє співпрацю з російськими організаціями в галузі досліджень, науки та інновацій.