A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Про ефективну інклюзію та як її впроваджувати – 400 українських освітян пройшли тренінг ізраїльських фахівців

Опубліковано 22 жовтня 2018 року о 19:06

400 українських освітян з усієї Україні безкоштовно пройшли тренінг від ізраїльських фахівців з інклюзивної освіти щодо того, як успішно впроваджувати інклюзію, ефективно спілкуватися з батьками та складати якісні навчальні плани для дітей з особливими освітніми потребами. Навчання проводилося упродовж  жовтня 2018 року в чотирьох містах України – Києві, Львові, Одесі та Івано-Франківську.

Усі учасники тренінгу пройшли жорсткий відбір за мотиваційними листами та досвідом роботи – загалом на конкурс подалося понад 2 тис осіб. Зокрема, навчання проводилось для працівників інклюзивно-ресурсних центрів та учителів інклюзивних класів.

«Ізраїльська система інклюзивної освіти будувалася десятиліттями і нині успішно працює. Тому нам, власне, і було важливо отримати саме їхній досвід та передати його українським педагогам. Ми були вражені, скільки охочих виявили бажання взяти участь у тренінгах, тому домовилися з  Ізраїльським центром міжнародного співробітництва MASHAV провести подібні семінари і наступного року», - зазначила в.о. директора директорату інклюзивної та позашкільної освіти Лариса Самсонова.

Ізраїльські фахівці розповіли учасникам, як проводити діагностику системи інклюзивної освіти, а також за яких умов та за використання яких підходів система стає найбільш дружньою до дітей з особливими освітніми потребами.

Вони також поділилися досвідом про модель інклюзії в їхній країні, як відбувався перехід до неї та про філософію, що лежить в основі інклюзії в Ізраїлі.

Нагадуємо, що в Україні вже відкрито понад 400 інклюзивно-ресурсних центрів.