A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Потрібно витримувати баланс щодо навантаження дітей контрольними й тестовими роботами, – Сергій Шкарлет

Опубліковано 26 травня 2021 року о 08:48


25 травня 2021 року Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет взяв участь у виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, який проходив на базі державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек». 

«Такий формат засідань є важливим у роботі як Міністерства, так і народних депутатів, адже ми з колегами мали нагоду поспілкуватися з представниками артеківського самоврядування та освітніх стартапів, а це наші учні закладів загальної середньої освіти, які, як ніхто інший, можуть окреслити всі питання, що їх турбують і потребують розв’язання», – зазначив Міністр. 

Сергій Шкарлет повідомив, що таких питань було порушено багато: від матеріально-технічного забезпечення до організації освітнього процесу, в тому числі й дистанційної освіти. 

«Було дуже корисно почути думки дітей, які, попри вік, уміло аргументували свою позицію й вказували на виявлені ними недоліки. Зокрема, йшлося про значну кількість домашніх завдань і контрольних робіт», – поінформував Міністр. 

Сергій Шкарлет висловив думку про те, що надмірна кількість контрольних і тестових робіт – не найкращий шлях оцінювання здобутих знань учнями в доволі стресових для них умовах дистанційного навчання. 

«У цьому питанні треба витримувати баланс, аби не перекладати на школярів усю відповідальність за вивчення того чи іншого предмета. До того ж існує чимало форм контролю засвоєних учнями знань на основі інтерактивних підходів», – зауважив Міністр освіти і науки України.