A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Понад 2 тис. осіб вступили до українських закладів вищої освіти з тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму у 2020 році – МОН

Опубліковано 03 листопада 2020 року о 14:12


Сьогодні, 3 листопада, під час онлайн-брифінгу заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко поінформував про результати вступу осіб з тимчасово окупованих територій АР Крим (м. Севастополь) та Донбасу через освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» у 2020 році.

«Одним з невід’ємних прав у процесі формування особистості кожного громадянина є реалізація права на освіту. Українська держава, турбуючись за кожного, забезпечила реалізацію такого права і для дітей, які проживають на територіях, тимчасово окупованих збройними угрупованнями Російської Федерації», – наголосив Андрій Вітренко.

З початку роботи освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» вдвічі збільшилася кількість вступників із тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу до українських закладів вищої освіти. Якщо у 2016 році було зараховано 1008 студентів, то у 2020 році – 2026. При цьому з метою безпеки вступників у рейтингових списках та наказах про зарахування прізвища шифрувалися.

Найбільш популярними для вступників через освітні центри «Донбас-Україна» стали наступні заклади вищої освіти:

 • Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля (180 осіб),
 • Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (141 особа),
 • Державний заклад «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (118 осіб),
 • Маріупольський державний університет (93 особи),
 • Горлівський інститут іноземних мов Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет» (92 особи),
 • Київський національний університет імені Тараса Шевченка (29 осіб).

Найчастіше вступники вибирали такі спеціальності: «Право» (184 особи), «Медицина» (144 особи), «Менеджмент» (131 особа), «Комп’ютерні науки» (127 осіб), «Економіка» (116 осіб).

Серед найпопулярніших для вступників через освітні центри «Крим-Україна» – наступні заклади вищої освіти:

 • Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського (64 особи),
 • Державний вищий навчальний заклад «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» (34 особи),
 • Національний університет «Львівська політехніка» (23 особи),
 • Національний медичний університет імені О.О. Богомольця (20 осіб),
 • Херсонська державна морська академія (18 осіб),
 • Київський національний університет імені Тараса Шевченка (16 осіб).

Найбільш цікавими для вступників з Криму визначено такі спеціальності, як «Менеджмент» (44 особи), «Право» (43 особи), «Інженерія програмного забезпечення» (42 особи), «Медицина» (42 особи), «Економіка» (37 осіб). 

Заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко повідомив, що за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти, за результатами вступу через освітній центр «Крим-Україна» максимальний конкурсний бал становив 191,454, а через «Донбас-Україна» – максимальний конкурсний бал – 200.

За словами Андрія Вітренка, вперше цього року у закладах вищої освіти розміщувалися одночасно два освітні центри («Крим-Україна» та «Донбас-Україна). Це дозволило з 9 червня цього року розпочати роботу понад 100 освітніх центрів. Після ухвалення Закону України від 3 липня 2020 р. № 744-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей», ініційованого Президентом України Володимиром Зеленським, таких закладів вищої та фахової передвищої освіти стало 195.  

Андрій Вітренко додав, що якщо за квотою 2 до 2019 року включно мали право вступати тільки особи, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія АР Крим та м. Севастополь (така квота становила понад 2 тис. 600 місць), то у 2020 році за квотою 2 мали право вступати й особи з тимчасово окупованого Криму, окупованих окремих районів Донбасу та територій населених пунктів на лінії зіткнення. А чисельний вимір цієї квоти для закладів освіти, які входять до сфери управління різних відомств, становив цього року майже 13 тис. місць.

Цьогоріч подача документів та зарахування для здобуття ОС бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування) на навчання за кошти державного бюджету в межах квоти 2 відбувалося в два етапи: основний – до 20 серпня, завершальний на бюджет та контракт – до 23 жовтня.

Нагадуємо, 28 квітня 2020 року було підписано Меморандум про співпрацю Міністерства освіти і науки України, Державної установи «Урядовий контактний центр» та ГО «Фонд «Відкрита політика» щодо впровадження проєкту «Доступ до освіти для студентів з непідконтрольних Урядом територій через підтримку діяльності «гарячої лінії». 

«Урядова гаряча лінія» (0-800-504-425) з питань освіти для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія АР Крим (м. Севастополь) та Донбасу, працює в робочі дні з 9:00 до 18:00 та у п’ятницю – з 09:00 до 17:00.