A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Підтримка профосвіти буде продовжуватись і міцнішати — заявляють міжнародні партнери сфери

Опубліковано 08 листопада 2023 року о 18:20


Результати роботи з січня до жовтня 2023 року у сфері професійної освіти, нові проєкти та потреби у допомозі обговорили учасники зустрічі тематичної підгрупи «П(ПТ)О» секторальної робочої групи «Освіта і наука» 31 жовтня 2023 року. На зустрічі також презентували майбутнє бачення трансформування сфери та стратегічні напрями розвитку.

«Для того щоб уже через кілька років професійна освіта була ефективною, ми визначили 5 стратегічних цілей. Серед них розбудова потужної та сучасної інфраструктури, створення контенту, який відповідатиме вимогам ринку праці та буде цікавим для учнів, вмотивовані та професійні педагоги та керівники, автономія закладів професійної освіти та розвиток партнерства профтехів і бізнесу», — зазначив заступник міністра освіти і науки Дмитро Завгородній.

Серед результатів роботи згадували створення проєкту професійного стандарту з професії «Оператор дистанційно керованих апаратів» та пілотування проєкту з навчання цій професії у 6 областях, організацію безкоштовних короткострокових курсів для дорослого населення, які закінчили понад 1000 осіб (30 % з яких працевлаштовані), та створення рамкової Комунікаційної стратегії для професійної освіти на 2023-24 роки.

Важливо, що цьогоріч сфера поповнилася ще двома великими міжнародними проєктами, які будуть сприяти її розвитку. Йдеться про проєкт «Професійна освіта в Україні» (Skills4Recovery) та третій етап проєкту EdUP «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні».

На зустрічі учасники також обговорили проєктні ідеї у сфері. Зорема, проєкт щодо підвищення мотивації учнів вступати до профтехів та зміни управлінської моделів у системі. Також у планах оновлення Національного класифікатора професій, продовження роботи у сфері Програми ЄС ERASMUS+ та розвиток навчальних методик для зелених навичок та інклюзивного навчання.

Згадували й ключові потреби сфери: відбудова зруйнованих та пошкоджених закладів; придбання нового обладнання для практичного навчання, зокрема, комбайнів, тракторів, будівельних інструментів, станків, комп’ютерів; розроблення навчального контенту, наприклад, короткотермінових навчальних курсів для (пере)навчання дорослого населення.

Відеозапис зустрічі можна переглянути за покликанням

Презентації доступні тут.

Нагадаємо, що у проєкті державного бюджету заклали 500 млн грн на підготовку та перепідготовку кадрів за професіями, потрібними для відбудови країни.