A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Підсумки роботи Комітету з фізичного виховання та спорту МОН у 2021 році

Опубліковано 23 грудня 2021 року о 20:17


Сьогодні, 23 грудня 2021 року, відбулася зустріч Віри Рогової, заступниці Міністра освіти і науки, з керівниками філій Комітету з фізичного виховання та спорту МОН. Учасники заходу обговорили результати роботи Комітету та його відокремлених підрозділів за пріоритетними напрямами у 2021/2022 навчальному році.

Про здобутки поточного року та плани на наступний розповів Вадим Стеценко, голова КФВС МОН. Він зазначив, що Міністерством освіти і науки України затверджено розроблені Комітетом рекомендації щодо стратегічного розвитку фізичного виховання та спортивної підготовки серед учнівської та студентської молоді на період до 2025 року.

Впорядковано модельну навчальну програму з фізичної культури для учнів 5-6 класів закладів загальної середньої освіти у межах реалізації програми Президента Володимира Зеленського «Здорова Україна». Зокрема, розроблено відеорекомендації для забезпечення щоденної рухової активності учнів під час перебування у школі. У допомогу вчителям розроблено матеріали для проведення квест-уроків, уроків-змагань, естафет, ранкової гімнастики, рухливих перерв і хвилинок, інтегрованих уроків. Ознайомитися з ними змогли понад 1600 вчителів шкіл, які уже працюють за програмою «Нова українська школа», під час семінарів-практикумів, вебінарів та круглих столів, організованих Комітетом.

З метою залучення учнів до рухової активності у позаурочний час розроблено нові формати спортивних змагань та фестивалів, такі як естафети Cool Games, спортивні флешмоби у межах фестивалю Challenge Fest, змагання з кіберспорту E-sport Games та перегони Cool Race.

У 2022 році планується проведення фізкультурно-оздоровчих заходів обласного та всеукраїнського рівня, зокрема це такі заходи, як Cool Games, Challenge Fest, «Рух – це здорово», «Козацький гарт», «Козацька наснага» та спортивних ігор серед студентів професійно-технічних закладів освіти.

Спортивні заходи наступного року будуть представлені на обласному та всеукраїнському рівнях зимовою та літньою Гімназіадами, шкільними лігами, чемпіонатами та кубками України з різних видів спорту.

На міжнародному рівні запланована участь українських команд у таких змаганнях, як ISF World Cool Games, ISF She Runs, ISF E-sport Games, всесвітній літній Гімназіаді, а також у чемпіонатах світу з різних видів спорту. Наступного року Україна матиме честь приймати змагання ISF world Cool Games, ISF E-Sport Games, триватиме підготовка до Чемпіонату світу 2023 з футболу та Всесвітньої зимової Гімназіади 2023.

Нагадаємо, відбулося засідання Ради Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту.