A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Перші результати реалізації проєкту ЮНІСЕФ із підтримки дошкільної освіти України

Опубліковано 08 квітня 2023 року о 18:55


У межах ініціативи «Спільно до навчання» у березні 2023 року розпочався проєкт «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні». Він має на меті залучити до навчання дітей, які з різних причин не відвідують заклади дошкільної освіти, а також підвищити кваліфікацію педагогів та здійснити педагогічну підтримку батьків.

Проєкт реалізує ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» за підтримки Міністерства освіти і науки, ДУ «Український інститут розвитку освіти» та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ в Україні).

На першому етапі розроблено типову програму для навчання регіональних тренерів та розпочато навчання 70 педагогів, які у подальшому проводитимуть навчання педагогів-учасників програми у різних областях України.

Для визначення складнощів в організації освітнього процесу під час війни розпочато анонімне анкетування педагогів ЗДО та батьків. Участь у ньому можуть взяти усі охочі до 14 квітня 2023 року за відповідними посиланнями. Додаткове коротке опитування проводять для педагогів, які мають здобутки в організації освітнього процесу у змішаній та дистанційній формах у ЗДО та готові поділитися ними з колегами.

Протягом місяця експерти програми оцінили потреби закладів дошкільної освіти Одеської, Запорізької, Дніпропетровської областей і передали їм 1500 індивідуальних наборів для внутрішньо переміщених дітей. Ще 50 закладів дошкільної освіти отримають ігрове обладнання для укриттів, їх було визначено з-поміж 1166 ЗДО з 20 областей, що подали заявку під час опитування.

У квітні 2023 року у межах проєкту планують провести марафон вебінарів, розпочати регіональне навчання педагогів та роботу з дітьми, зокрема старшого дошкільного віку, які не відвідують ЗДО, у змішаному форматі.

Інформація про перебіг проєкту розміщується на сторінці «ВзаємоДІЯ» на сайті МОН.

Нагадуємо, понад 40 тисяч дітей узяли участь у радіодиктанті про важливість мінної безпеки.