A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Освіта в умовах пандемії COVID-19: Сергій Шкарлет взяв участь у Глобальній зустрічі ЮНЕСКО з освіти

Опубліковано 13 липня 2021 року о 19:50


Сьогодні, 13 липня 2021 року, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет взяв участь у Міністерському сегменті Глобальної зустрічі ЮНЕСКО з питань освіти.

Глобальна зустріч з освіти 2021 року проходила в прямому ефірі, де брали участь міністри освіти, вищі посадові особи установ ООН, міжнародних та регіональних організацій, інших партнерів з розвитку, представників педагогічної професії, студентів, громадських організацій, приватного сектору.

Міністерський круглий стіл у межах заходу був присвячений таким питанням:

 • глобальний механізм співпраці у сфері освіти;
 • обмін досвідом з подолання наслідків COVID-19 для систем освіти та використання цих інструментів для досягнення Цілі сталого розвитку 4;
 • презентація спільного звіту ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ, Світового банку та ОЕСР за підсумками глобального опитування про відповіді національних систем освіти на закриття шкіл під час пандемії COVID-19.

«Пандемія COVID-19 значно вплинула на освітній сектор України. Після закриття шкіл у березні 2020 року основною проблемою було забезпечити безперервність навчання та створити умови для якісного дистанційного та змішаного навчання. Ми зіткнулися з багатьма викликами, але спільними зусиллями державної влади, органів місцевого самоврядування, освітян і науковців нам вдається долати труднощі, забезпечувати стабільне функціонування системи освіти  та її безперервний розвиток», – наголосив Сергій Шкарлет.

Водночас пандемія сприяла розвитку освітньої галузі:

 • дистанційне навчання мотивувало вчителів удосконалювати свої цифрові навички;
 • керівники закладів освіти отримали цінний досвід адаптації освітнього процесу до нової реальності й створення безпечних умов для вчителів та учнів;
 • українська освіта отримала шанс подолати наявний цифровий розрив.

«Сьогодні Уряд України спрямовує максимум зусиль для розв'язання проблем, спричинених пандемією», – підкреслив Сергій Шкарлет. 

Зокрема, у період карантину було реалізовано низку заходів:

 • у квітні 2020 року запрацювала Всеукраїнська школа онлайн у форматі телевізійних уроків для учнів початкової та середньої школи;
 • у грудні 2020 року ВШО була трансформована в національну онлайн-платформу для дистанційного та змішаного навчання;
 • у серпні 2020 року було запущено онлайн-курс дистанційного та змішаного навчання для вчителів та керівників шкіл;
 • після повторного відкриття шкіл у вересні 2020 року всім вчителям було рекомендовано провести коригувальні заняття;
 • закладам профтехосвіти та університетам були надані рекомендації щодо дистанційного та змішаного навчання;
 • значні інвестиції передбачено в державному бюджеті на 2021 рік для проведення широкосмугового Інтернету в сільській місцевості та придбання комп’ютерного обладнання для вчителів.

Нагадаємо, МОН працює над розвитком інноваційної діяльності.