A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України, провів зустріч із федеральним міністром освіти та наукових досліджень Німеччини пані Беттіною Штарк-Ватцінгер

Опубліковано 08 червня 2023 року о 16:45


Учора, 7 червня 2023 року, міністр освіти і науки України Оксен Лісовий провів онлайн-зустріч із федеральним міністром освіти та наукових досліджень Німеччини пані Беттіною Штарк-Ватцінгер.

Під час зустрічі Оксен Лісовий подякував пані Штарк-Ватцінгер за ініціативу зустрічі та можливість особистого знайомства для обговорення актуальних питань двостороннього співробітництва з урахуванням викликів, зумовлених повномасштабною війною росії проти України.

Оксен Лісовий висловив вдячність за підтримку українських тимчасово переміщених дітей в Німеччині. Нині там навчаються понад 200 тис. українських дітей. Частина з них також продовжує дистанційне навчання в українських закладах освіти. Водночас у різних містах Німеччини функціонують суботні школи.

«Очікуємо, що коли безпекова ситуація дозволятиме, українські діти повертатимуться додому. Тому для нас украй важливим є створення для них за кордоном умов для продовження вивчення української мови, літератури, історії, а також навчання українською мовою», – зазначив міністр.

Оксен Лісовий відзначив, що важливо здійснювати постійну комунікацію, на рівні створеної у 2022 році спільної робочої групи із представників обох міністерств. Під час онлайн-засідань сторони обговорили практичні питання організації освітнього процесу для учнів та студентів, як вимушено перебувають у Німеччині, зокрема, забезпечення безперервності навчання українських учнів, синхронізацію шкільної та професійно-технічної освіти для тимчасово переміщених осіб, підтримку дітей, які перебувають у родинах за кордоном, навчаються в Німеччині і продовжують здобувати українську освіту.

Окремо міністри наголосили на важливості продовження та розвитку двостороннього науково-технологічного співробітництва, що триває вже 30 років та наповнюється спільними заходами і реалізацією науково-дослідних проєктів, програм та ініціатив.