A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Оголошено переможців конкурсу архітектурних проєктів із відновлення Північної Салтівки

Опубліковано 07 серпня 2023 року о 15:55


Компанія WZMH Architects, провідне архітектурне бюро з Канади, завершило черговий етап власної довготермінової ініціативи Rebuild Ukraine – архітектурного конкурсу – та оголосило його результати. Rebuild Ukraine Architecture Competition зосереджений на пошуку шляхів швидкого відновлення Північної Салтівки, одного з найгустонаселеніших районів Харкова, що найбільше постраждав від російських бомбардувань. Так, у Харкові 150 000 осіб утратили житло, а понад 500 багатоповерхових будинків не підлягають відновленню, 300 з яких припадають саме на Салтівку.

«Проєкт став результатом моїх відчуттів від Салтівки. Перші три місяці війни я прожив в одному зі сховищ Салтівського району Харкова. Тут відчув абсолютно новий стан життя, абсолютно нові правила та нову естетику. Усі серед нас знали, як звучить снаряд, усі розуміли, де їм краще перебувати під час вибуху. Ці правила нового буття я виразив у своєму проєкті. Салтівка у майбутньому для мене – це не тільки про комфорт, це про сенс, який виник у жителів цього району, про їхні враження і спогади, які мають не травмувати, а стати сенсом жити далі», – коментує Ярослав Лебединець, студент і учасник конкурсу.

WZMH Architects вважають, що в післявоєнних проєктах з реконструкції чи нового будівництва мають застосовуватися новітні стандарти якості: відновлюючи українські міста, важливо не просто повернутися до їхнього попереднього стану, а зробити ліпшими, комфортнішими і привітнішими. Тому однією з вимог для конкурсантів стало використання в проєктах модульних блоків «Speedstac» та ізоляційних панелей «Kingspan».

Загалом на конкурс Rebuild Ukraine було зареєстровано 369 учасників (210 команд), 220 з яких професійні архітектори та 149 студенти. До фіналу потрапило 110 учасників, які запропонували 46 архітектурних проєктів і тільки 9 з них отримали грошову винагороду.

Конкурс проходив за підтримки Посольства України в Канаді, Міністерства освіти і науки України та Харківської міської ради.

Партнери: Sparkbird, Kingspan, Autodesk, UA IT Hub, Stephenson Engineering, HRA, QUASAR consulting group, Bessant Pelech Associates Inc.

Довідково

Проєкт Rebuild Ukraine – це третій конкурс із низки заходів, спрямованих на пошук оптимальних ідей відбудови українських міст. Конкурс орієнтований на архітекторів і студентів архітектурних спеціальностей.