A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Обрання та призначення керівника закладу вищої освіти – ВРУ ухвалила в першому читанні законопроєкт

Опубліковано 27 січня 2021 року о 15:45


Сьогодні, 27 січня 2021 року, Верховна Рада України ухвалила в першому читанні за основу законопроєкт (реєстр. № 4489-1) «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо забезпечення процедури обрання керівника закладу вищої освіти».

Метою законопроекту є уточнення процедури виборів керівника закладу вищої освіти, встановлення їх результатів та конкретизація умов для проведення повторного конкурсу на заміщення посади керівника закладу вищої освіти.

Проєктом законодавчих змін передбачено проведення другого туру виборів керівника ЗВО, якщо жоден із кандидатів не набрав понад 50 відсотків голосів від загальної кількості осіб, які мають право брати участь у першому турі виборів.  Організація другого туру здійснюється на сьомий календарний день після проведення першого туру. До бюлетенів для голосування включаються дві кандидатури, які в першому турі набрали найбільшу кількість голосів.

Обраною керівником закладу вищої освіти вважається особа, яка набрала понад 50 відсотків голосів осіб, які мають право брати участь у виборах, а у разі проведення другого туру – понад 50 відсотків голосів осіб, які взяли участь у голосуванні.

Також законопроєктом пропонується врегулювати процедуру проведення спеціальної перевірки кандидата, який обраний за конкурсом. Якщо особа не пройшла спеціальну перевірку, протягом тижня після закінчення такої перевірки оголошують новий конкурс на заміщення посади керівника закладу вищої освіти.

Якщо вибори визнані такими, що не відбулись або жодна з осіб не набрала необхідної кількості голосів, протягом тижня від дня встановлення результатів виборів оголошується новий конкурс на заміщення посади керівника ЗВО. 

Перехідними положеннями законопроєкту пропонується, в разі наявності в момент набуття чинності цього закону вакантної посади керівника закладу вищої освіти, протягом тижня оголосити конкурс на заміщення посади керівника закладу вищої освіти.

Міністерство освіти і науки України запропонувало при доопрацюванні проєкту Закону до другого читання врахувати надані пропозиції, що поєднують доопрацьовані актуальні положення двох альтернативних законопроєктів, а також врегулювати деякі актуальні питання застосування законодавства про вищу освіту.

Нагадуємо, триває обговорення документів з екологічної та соціальної оцінки проєкту «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів».