A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

НУБіП отримав сучасне обладнання від Уряду Японії

Опубліковано 20 квітня 2021 року о 17:06


Національний університет біоресурсів і природокористування України отримав сучасне обладнання та програмне забезпечення вартістю понад 2,5 млн грн.

Це стало можливим у межах реалізації в Україні проєкту науково-технічного співробітництва і технічної допомоги японської програми SATREPS з Університетом Фукушіма і Цукуба (Японія) «Покращення радіаційного контролю навколишнього середовища та законодавчої бази в Україні для екологічної реабілітації радіоактивно забруднених територій», який фінансується Японським агентством міжнародного співробітництва (Japan International Cooperation Agency – JICA) Уряду Японії.

Поповнення в лабораторії – система CR35Bio (Image Plate Scanner CR35Bio System) та програмне забезпечення для аналізу зображень AIDA BIO, встановлене на сучасному ноутбуці Alienware m17 R3 (DELL).

Високошвидкісний лазерний сканер CR35Bio для авторадіографії дозволяє відсканувати попередньо експоновану радіоактивним зразком запамятовувальну пластину й отримати високоякісне зображення щодо розподілу радіонуклідів у досліджуваному зразку. Цей метод широко застосовується в радіоекологічних та радіобіологічних дослідженнях для вивчення закономірностей розподілу та накопичення радіонуклідів у біологічних тканинах.

Плідна співпраця з Університетом Фукушіма і Цукуба з метою покращення радіаційного контролю навколишнього середовища та законодавчої бази в Україні стала можлива завдяки досягненням співробітників Українського науково-дослідного інституту сільськогосподарської радіології. Зокрема, за допомогою нового обладнання дослідження в природних умовах Чорнобильської зони відчуження стануть більш інформативними та значущими.

Раніше в межах співпраці з Японією НУБіП вже отримував матеріально-технічну допомогу на загальну суму близько 6,5 млн грн.

Нагадаємо, в регіонах України створюватиметься мережа інтерактивно-освітніх центрів науки.