A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Новим виконавчим директором Нацфонду досліджень стала науковиця Ольга Полоцька

Опубліковано 08 липня 2020 року о 17:40

Уряд призначив виконавчим директором Національного фонду досліджень (НФД) Ольгу Полоцьку – науковицю, кандидатку філологічних наук. Відповідне рішення було прийнято сьогодні, 8 липня 2020 року, під час засідання Кабінету Міністрів України.

У серпні 2019 року під час відкритого конкурсу на посаду виконавчого директора НФД Ольга Полоцька стала другою за результатами. Відповідно до положення, що регулює процедуру обрання виконавчого директора НФД, вона мала право на призначення виконавчим директором упродовж року, якщо посада стане вакантною.

19 травня 2020 року Уряд звільнив з посади виконавчого директора Бориса Сорочинського за його власним бажанням. Відтак Науковий комітет Нацради з питань розвитку науки і технологій, який виконує функції наглядової ради НФД, розглянув кандидатуру Ольги Полоцької та погодив її призначення виконавчим директором. Фінальне рішення ухвалив Кабмін.

На посаді виконавчого директора НФД Ольга Полоцька займатиметься організацією поточної роботи фонду, технічною та організаційною підтримкою проведення конкурсів, забезпеченням фінансування наукових досліджень та розробок за укладеними договорами тощо.

Довідково

Полоцька Ольга Олександрівна народилась 7 травня 1975 року.

1997 року закінчила з відзнакою Харківський державний університет за спеціальністю “Англійська мова та література”, кваліфікація: філолог, викладач англійської мови та літератури, німецької мови, перекладач. 

До 2000 року працювала вчителем англійської мови. Після цього розпочала роботу в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна, де працювала на посадах викладача, старшого викладача, доцента та завідувача кафедри англійської мови факультету іноземних мов.

2008-го отримала науковий ступінь кандидата філологічних наук за напрямом “Германські мови”, 2011-го отримала наукове звання доцента.

З січня 2019 року працювала начальником відділу по роботі з іноземними клієнтами Клініки репродуктивної медицини імені В. І. Грищенка.

Національний фонд досліджень було створено 4 липня 2018 року. Однією з важливих його функцій є грантова підтримка досліджень та розробок українських вчених попри їх відомче підпорядкування. Гранти можуть бути індивідуальні, колективні чи інституційні. 

Перші конкурси НФД розпочалися 15 та 21 травня цього року, наразі прийом проєктів завершено, триває процес експертизи.

У майбутньому передбачається також грантова підтримка фондом:

 • розвитку матеріально-технічної бази наукових досліджень і розробок високого рівня;
 • розвитку наукової співпраці, зокрема наукової мобільності, організації, проведення та участі у конференціях, симпозіумах, спільних дослідженнях університетів і наукових установ тощо;
 • наукового стажування наукових працівників, аспірантів і докторантів, зокрема за кордоном;
 • створення, функціонування та розвиток дослідницької інфраструктури;
 • трансферу знань та їх поширення;
 • проєктів молодих учених;
 • діяльності, спрямованої на залучення учнівської молоді до наукової та науково-технічної діяльності;
 • популяризації науки.

Органами управління фонду є:

 • наглядова рада (її функції виконує Науковий комітет Нацради з питань розвитку науки і технологій),
 • наукова рада (до неї входять 30 українських вчених з наукових установ та вишів, персональний склад затверджено Урядом 27 грудня 2018 року),
 • голова фонду (6 березня 2019 року на цю посаду був призначений Леонід Яценко),
 • виконавча дирекція.  

Нагадаємо, що триває прийом документів на держатестацію наукових установ: в електронній формі їх треба подати до 14 серпня, а в паперовій – до 28-го.