A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

«Ноосфера» прибула до «Вернадського»

Опубліковано 29 січня 2023 року о 12:00


27 січня 2023 року Український науково-дослідний криголам «Ноосфера» дістався антарктичної станції «Академік Вернадський». Судно стало на якір неподалік нашого острова Галіндез. 

«Для нас прихід «Ноосфери» – це дуже радісна подія, адже це можливість нарешті побачитися з колегами та співвітчизниками після 10 місяців зимівлі, а також отримати гостинці з дому. А ще це початок дуже відповідальної роботи – великого ремонту на нашій улюбленій станції», – зауважив Юрій Отруба, керівник 27-ї УАЕ. 

«Ноосфера» доправила до станції вантажі та команду українських технічних фахівців. У найближчі кілька місяців вони мають провести невідкладні роботи з модернізації «Вернадського», що потрібні для успішної зимівлі наступної 28-ї УАЕ. Зокрема, йдеться про заміну системи опалення та роботи з заземлення дизельної і головної будівлі станції. 

Передбачається, що після розвантаження судно вирушить до чилійського порту Пунта-Аренас для майбутнього забезпечення перезмінки річних експедицій на «Вернадському». 

Нагадуємо, що в другий антарктичний сезон «Ноосфера» вирушила з порту Кейптауна (ПАР) наприкінці грудня 2022 року. Спершу судно доправило вантажі та команду полярників на польську антарктичну станцію «Арцтовський», яка розташована на острові Кінг Джордж.