A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Науковці Полтавської політехніки розробили власний дизайн захисної маски – її друкують на 3D-принтері

Опубліковано 09 квітня 2020 року о 13:54

У Національному університеті “Полтавська політехніка ім.Ю.Кондратюка” на 3D-принтері почали виготовляти захисні багаторазові екрани-маски. Їх роздадуть співробітникам університету, а окрему партію створять для медиків Полтавської інфекційної лікарні.

3D-модель пластикового тримача захисного екрану створив викладач інституту архітектури та будівництва Полтавської політехніки Костянтин Трегубов. Його модель враховує анатомічні особливості людини та надійно тримає захисний екран.

Сировиною для принтеру, на якому друкують маски, є спеціальні  термопластичні нитки. Перед початком роботи принтер розігрівається до 250 градусів і друкує екран шар за шаром. Завдяки багатошаровості волокон, виріб можна дезінфікувати та використовувати повторно.

“Екран-маска захищає не лише слизову очей, а й шкірні покриви, які залишаються відкритими під час носіннч звичайної індивідуальної маски. Використовуємо свої ресурси з максимальним результатом і робимо свій внесок в охорону здоров’я”, – зазначив ректор Полтавської політехніки Володимир Онищенко.

Нагадаємо, що науковці СумДУ розробили клінічний протокол для лікування пацієнтів із COVID-19.