A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Науковці долучаться до фіксації екозлочинів росії в Україні

Опубліковано 10 травня 2022 року о 10:35


Троє фахівців Національної академії аграрних наук України увійшли в робочу групу при Державній екологічній інспекції, яка розробляє методики визначення шкоди та збитків, завданих природним ресурсам та довкіллю внаслідок збройної агресії російської федерації. Від початку повномасштабного вторгнення зафіксовано вже понад 200 екозлочинів рф.

Про це повідомляють у НААН України. 

У Робочій групі, до якої загалом увійшли понад 60 фахівців, науковців, експертів, працюють за напрямами:

  • атмосферне повітря;
  • ґрунти;
  • забруднення та засмічення земель, поводження з відходами;
  • водні ресурси; надра;
  • ліс та ПЗФ;
  • біоресурси;
  • радіація (ЧАЕС та зона відчуження).

Зокрема, спеціалістка Інституту водних проблем і меліорації НААН Юлія Даниленко оцінюватиме стан меліоративних земель за даними дистанційного зонування Землі. 

Двоє співробітників ННЦ "Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського" Анатолій Кучер та Максим Солоха розроблятимуть методичні документи і порядок визначення завданої шкоди землі, ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії росії та бойових дій під час дії воєнного стану. 

Серед найнебезпечніших фактів зафіксовані пожежі на нафтосховищах, підірвані резервуари з хімічними речовинами аміаку та селітри, пошкоджені газопроводи та знищені водні судна в акваторії Чорного моря. Для кожного з випадків збирають необхідні вихідні дані та розраховують остаточні суми збитків. Зокрема, відібрано понад 50 проб ґрунтів та проведено інструментально-лабораторні дослідження. 

Наразі члени Робочої групи досліджують міжнародний досвід зі збору доказової бази та практики розгляду міжнародними інстанціями спорів із довкіллєвою складовою. Мета – створити якісну та обґрунтовану методику, що буде сприйнята як належна у міжнародних судах та стане основою для подальшого стягнення репарацій. 

Нагадаємо, майже 3 тис. користувачів отримують актуальнуінформаціюу сфері науки та інновацій.