A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Нагороджено переможців Конкурсу наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка та Лідії Коваленко

Опубліковано 13 січня 2022 року о 11:42


11 січня 2022 року в Міністерстві освіти і науки відбулося урочисте вручення дипломів переможцям шостого Міжнародного міждисциплінарного конкурсу наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка та Лідії Коваленко. Спеціальною темою 2021 року стало осмислення регіональної (локальної) історії в контексті епохи Голодомору-геноциду українського народу.

Конкурс вперше відбувся у 2016 році для вшанування пам’яті подружжя українських літераторів, які присвятили життя збиранню свідчень про Великий голод 1932–1933 років. 

Ініціатива об’єднує школярів і вчителів, студентів, аспірантів і молодих науковців, які прагнуть розвивати знання в царині голодоморних і геноцидних студій, а також робити внесок у збереження пам’яті. 

Цьогоріч над роботами працювали сотні учасників з усієї країни. Для юних дослідників історичної теми було влаштовано екскурсію Києвом із відвідуванням меморіалу Голодомору-геноциду та новорічних локацій.

Переможці презентували конкурсні напрацювання в Міністерстві освіти і науки, дипломи за найкращі роботи вручили Юрій Кононенко (начальник Головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН), а також Людмила Гриневич (докторка історичних наук, професорка, директорка Українського науково-дослідного та освітнього центру вивчення Голодомору «HREC in Ukraine»). Із переліком лауреатів конкурсу можна ознайомитися за посиланням.

Організаторами конкурсу є Міністерство освіти і науки, Український науково-дослідний і освітній центр «HREC in Ukraine», Інститут історії України НАН, Національна спілка краєзнавців і Науково-освітній консорціум вивчення Голодомору при Канадському інституті українських студій університету Альберти. 

Нагадаємо, до 28 лютого 2022 року триває прийом заявок на Всеукраїнський конкурс наукових студентських робіт на тему Революції Гідності.