A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Набори LEGO «6 цеглинок» для всіх першокласників вже доставлено на склад у Києві

Опубліковано 26 червня 2018 року о 16:36

На склад у Києві доставлено першу чергу благодійної допомоги від LEGO Foundation -  всі набори LEGO «6 цеглинок», які вже 1 вересня 2018 року отримає для навчання в школі кожен першокласник в Україні, також прибули «LEGO Play Box» для шкіл 7 областей та міста Києва, які надаватимуться на кожен 1-й клас. Загалом наразі прибула 21 фура з конструкторами, остання вантажівка 1 черги відповідної благодійної допомоги надійшла на склад в Києві сьогодні, 26 червня 2018 року.

Надалі обласні державні адміністрації та місто Київ мають забрати вантаж для подальшого розвезення.

«Для розміщення лише цього вантажу нам знадобилося близько 1тис м3 площ, а це - лише перша черга доставки. Так, для довезення всіх наборів «6 цеглинок», що розраховані на кожного першокласника, знадобилося близько 8 великих фур, а для доставки всіх  «LEGO Play Box» потрібно близько 45 фур. Як ми попередньо й анонсували, масштаби допомоги такі, що зробити вчасно і доставити нам всі набори  «LEGO Play Box» неможливо, саме тому для 7 областей набори доставлені вже зараз, а для решти доставлятиметься ще 3 етапами підвезення. Однак ми гарантуємо, що 1 вересня кожен першокласник матиме для навчання набір «6 цеглинок», - пояснила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Доставка «LEGO Play Box» здійснюватиметься по 5-10 тис. коробок – залежно від виробництва – та до повного забезпечення усіх перших класів. Враховуючи логістичні обставини, було розраховано приблизний графік надходження наборів  «LEGO Play Box» до кожного з регіонів України. З ним можна ознайомитися у презентації за посиланням

Усі конструктори надаються The LEGO Foundation абсолютно безкоштовно, на підставі Меморандуму про взаєморозуміння між організацією та Міністерством освіти і науки України. Цей документ став результатом  8-річної співпраці Міністерства з Фондом. 

Планується, що конструктори LEGO застосовуватимуться в усіх 1 класах України як дидактичні матеріали для впровадження методик ігрового та діяльнісного навчання. На сайті МОН вже розміщено 2 методичні посібники, в яких детально пояснюються методики навчання дітей за допомоги конструкторів. Вони можуть бути цікавими не лише для вчителів, а й для батьків дітей раннього шкільного віку. 

Також нагадуємо, що наразі триває підвищення кваліфікації 22 тис вчителів-класоводів, а також 17 тис вчителів іноземних мов, які навчатимуть першокласників з 1 вересня 2018 року. 

Як раніше зазначала Міністр, «1 квітня 2018 року 100 пілотних шкіл та всі обласні ІППО вже отримали повну комплектацію наборів. Це означає, що вчителі, які зараз підвищують кваліфікацію, мають предметні матеріали, на яких можуть опановувати нові методики. Попередньо – у січні-лютому 2018 року – тренери The LEGO Foundation провели навчання для вчителів перших класів, заступників директорів та психологів 100 пілотних шкіл, методистів методичних центрів, регіональних тренерів Нової української школи та представників обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти». 

Наразі тренери The LEGO Foundation додатково проводять навчання 3,5тис вчителів, які братимуть 1 класи у 2018-2019 навчальному році.