A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

На засіданні Комітету Верховної Ради обговорили план дій на 2023 рік щодо інтеграції України до Європейського Союзу у сферах освіти і науки

Опубліковано 04 травня 2023 року о 19:00


Учора, 3 травня 2023 року, під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій обговорювали питання інтеграції України до Європейського Союзу у сферах освіти і науки.

Напрями роботи, які визначені на цей рік:

  • проведення первинної оцінки стану імплементації актів права Європейського Союзу (acquis ЄС) в законодавство України за переговорними розділами «Наука та дослідження» та «Освіта та культура»;
  • забезпечення участі України в Програмі ЄС з освіти, навчання, молоді та спорту «Еразмус+»;
  • виконання євроінтеграційних зобов'язань України в сферах освіти і науки, зокрема Угоди про асоціацію між Україною та ЄС;
  • відкриття Офісу програми «Горизонт Європа» в Україні на базі Національного фонду досліджень України за фінансової підтримки європейського сторони.

Запланована робота з розроблення Дорожньої карти гармонізації секторальних політик та законодавства у сферах освіти і науки з acquis ЄС до 2027 року. Для цього у травні 2023 року за підтримки канадського проєкту «Support to Ukraine's Reforms for Governance» відбудеться стратегічна сесія з метою напрацювання логічної моделі Дорожньої карти за методологією управління, орієнтованого на результат. Для стратегування об’єднаються представники Міністерства освіти і і науки України, комітетів Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій та з питань інтеграції України до ЄС, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції України, Національного агентства кваліфікацій, Національного агентства забезпечення якості вищої освіти, Національного Еразмус+ офісу, Міністерства закордонних справ України, Міністерства молоді та спорту України, Національного фонду досліджень, Державної служби якості освіти, Українського центру оцінювання якості освіти, Представництва ЄС в Україні, Команди підтримки реформ при МОН Національної академії наук України.

Також Міністерство освіти і науки України визначило пріоритетним завданням проведення спільно з Міністерством молоді та спорту України та Національним Еразмус+ офісом аналітичного дослідження щодо зміни статусу України з країни-партнера на програмну країну в програмі ЄС з освіти, навчання, молоді та спорту «Еразмус+».

Нагадаємо, міністр освіти і науки Оксен Лісовий провів зустріч із представниками Посольства Швейцарської Конфедерації в Україні.