A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

На Буковині відкрили простір підтримки для дітей з особливими освітніми потребами

Опубліковано 22 серпня 2023 року о 18:45


У селі Веренчанка Чернівецької області відбулося відкриття приміщення інклюзивно-ресурсного центру.

Облаштування нового освітнього простору є чудовим прикладом того, як спільні зусилля громади та влади можуть сприяти розвитку освіти та підтримці дітей з особливими освітніми потребами. Цей крок є важливим етапом на шляху до надання всебічної підтримки і продовження створення інклюзивного освітнього середовища.

Завдяки коштам Веренчанської сільської ради у розмірі 770 тис. гривень, витраченим на облаштування, центр має сучасне і комфортне середовище для надання послуг дітям з особливими освітніми потребами. Новітні технології та інформаційні ресурси в ІРЦ допомагають забезпечити ефективність навчання, підвищити якість послуг та розвивати потенціал кожної дитини. 

Протягом 2023 року фахівці центру вже успішно провели комплексне психолого-педагогічне оцінювання 81 дитини. 

Ці заходи допомагають визначити індивідуальні потреби та можливості кожної дитини, що є основою для створення умов навчання та розвитку.

Забезпечення доступу до якісної освіти не лише розширює горизонти дитини, а й створює підґрунтя для її самореалізації та інтеграції у суспільство.

Довідково

У Чернівецькій області функціонує 18 інклюзивно-ресурсних центрів. У 2022 році ухвалено рішення про створення ще 1 інклюзивно-ресурсного центру на базі Мамаївської територіальної громади.

Інклюзивно-ресурсний центр є установою, що утворюється з метою забезпечення права осіб з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, зокрема у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття освіти через проведення комплексного психолого-педагогічного оцінювання розвитку особи та забезпечення їхнього системного кваліфікованого супроводу.