A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

МОН забезпечить участь України у міжнародному дослідженні PISA – 2025

Опубліковано 16 грудня 2022 року о 18:10


Сьогодні, 16 грудня 2022 року, під час засідання Уряду прийнято розпорядження КМУ «Деякі питання участі України у міжнародному дослідженні якості освіти PISA – 2025».

Документ розроблено для забезпечення участі України у міжнародному дослідженні якості освіти PISA – 2025.

Міжнародне дослідження якості освіти PISA (Program for International Student Assessment) проводиться за ініціативою Організації економічного співробітництва й розвитку (ОЕСР) що три роки та охоплює понад 80 країн світу. PISA не перевіряє рівень навчальних досягнень учнів, натомість оцінює вміння використовувати знання з читання, математики та природничих дисциплін у життєвих ситуаціях (перевіряється сформованість в учнів читацької, математичної й природничо-наукової грамотності). Учасниками дослідження є 15-річні підлітки.

Дослідження PISA проводять у межах циклів, кожен з яких триває чотири роки, що дозволяє якісно та репрезентативно забезпечити достовірність та аналіз зібраних даних для подальшого використання у процесі формування державної політики у відповідній сфері.

Упродовж 2016-2019 років Україна вперше взяла участь у дослідженні, долучившись до циклу PISA-2018. 

Цьогоріч наша країна, незважаючи на воєнну російську агресію, бере участь у черговому етапі дослідження PISA-2022.

Продовження участі у PISA та участь у циклі PISA-2025, що триватиме протягом 2023-2026 років, є важливим інструментом для формування доказової освітньої політики, одержання обʼєктивних даних про стан системи освіти та її якість, чинником підвищення якості освіти та освітньої діяльності.

Міністерство освіти і науки України забезпечить участь України у міжнародному дослідженні PISA- 2025, відповідальним виконавцем за його проведення буде Український центр оцінювання якості освіти.

Нагадаємо, Сергій Шкарлет зустрівся з учителями початкових класів, які успішно склали сертифікацію у 2022 році.