A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

МОН України має намір посилити співпрацю у сфері освіти і науки з Республікою Таджикистан, – Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет

Опубліковано 26 січня 2021 року о 16:07


Сьогодні, 26 січня 2021 року, відбулася зустріч Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Таджикистан в Україні Назрізодою Давлаталі Хайдаром.

Під час зустрічі сторони обговорили питання стану й розвитку співпраці двох країн у сфері освіти і науки, проведення освітніх виставок університетів України в Республіці Таджикистан, відновлення традиції проведення форумів таджицьких студентів, які навчаються в закладах вищої освіти України.

Сергій Шкарлет запевнив у тому, що Міністерство освіти і науки України підтримує іноземних студентів та зацікавлене в міжнародному партнерстві.

«Сьогоднішня зустріч сприятиме розширенню можливостей для розвитку співпраці в освітній сфері між Україною і Республікою Таджикистан. Ми маємо популяризувати освіту для іноземних студентів та налагоджувати відносини між закладами вищої освіти. Впевнений, що наші університети та наукові установи мають потенціал для взаємодії. Наразі ми опрацьовуємо проєкт Протоколу освітнього обміну між міністерствами обох країн», – зауважив Сергій Шкарлет.

Він додав, що між міністерствами освіти і науки України і Таджикистану підписано Угоду про співпрацю в галузі освіти, на підставі якої українська сторона щорічно надає громадянам Таджикистану 20 державних стипендій для навчання в університетах України.  

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Таджикистан в Україні Назрізода Давлаталі Хайдар, у свою чергу, висловив сподівання щодо перспектив взаємодії між обома країнами передусім у сфері вищої освіти.  

«Ми цінуємо підтримку України. Наші відносини завжди були на дуже високому рівні. Сподіваюсь, будемо працювати й надалі, докладатимемо максимальних зусиль. Наша взаємодія має бути плідною передусім у сфері вищої освіти, з користю для студентів», – наголосив пан Посол.

Нагадаємо, напередодні Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет зустрівся онлайн із Послом України у Фінляндії Ольгою Дібровою.