A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

МОН проведе комунікаційну кампанію для популяризації професійної освіти

Опубліковано 02 вересня 2021 року о 08:00


У новому навчальному році задля підвищення престижу професійної освіти МОН запустить кілька комунікаційних кампаній для різних цільових аудиторій та проведе масштабну популяризацію Всеукраїнського конкурсу WorldSkills Ukraine 2021. Крім цього, про принципи зміни іміджу профосвіти також йтиметься в новому Законі "Про професійну освіту", де буде оновлено термінологію галузі. Про це розповів заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук під час робочого візиту до Міжрегіонального вищого професійного училища автомобільного транспорту та будівельної механізації вчора, 1 вересня 2021 року.

"Професійна освіта в майбутньому має бути інноваційною, забезпеченою кращим обладнанням та спроможною надавати знання європейського рівня. Для цього ми активно інвестуємо в оновлення інфраструктури закладів: цьогоріч 62 профтехи отримають 150 млн грн на створення навчально-практичних центрів. Також покращуємо зміст та якість профосвіти, зокрема розвиваємо дуальну форму навчання та створюємо освітні стандарти спільно з роботодавцями. Крім того, до кінця 2021 року ми плануємо запустити платформу для дистанційного навчання "Професійна освіта онлайн". Окрім онлайн-курсів за предметами, там буде розміщено й різноманітні майстер-класи, а отже окремі уроки виробничого навчання можна буде проходити онлайн", – зазначив заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

У новому Законі "Про професійну освіту" пропонується змінити термін "учень" на "студент", а також змінити назву освітньої кваліфікації "спеціаліст" ("диплом спеціаліста") у сфері професійної освіти замість терміна "кваліфікований робітник" ("диплом кваліфікованого робітника").

Також МОН сприятиме соціальному захисту учнів закладів профосвіти шляхом збільшення академічних стипендій удвічі.

Нагадаємо, що Уряд підвищить престиж педагога та учня закладу професійної освіти, зокрема, через фінансові стимули.