A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

МОН пропонує внормувати умови та вимоги на здобуття освіти для осіб з ТОТ

Опубліковано 24 грудня 2020 року о 15:59


Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Порядку прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тимчасово окупованій території окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів на лінії зіткнення».

Метою документу є унормування умов та вимог щодо забезпечення прав громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, на здобуття вищої освіти за українськими стандартами.

«Право на здобуття освіти є невід’ємним правом, яке надає Конституція України своїм громадянам, зокрема й тим, які проживають на тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу. Наше завдання – створити рівні умови для реалізації такого права та забезпечення доступу до закладів освіти України, які знаходяться на підконтрольній українській владі території», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Інновації проєкту Порядку:

  • створення єдиного нормативного документу, який регламентує умови вступу до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти України осіб із ТОТ – Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тимчасово окупованої території окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів на лінії зіткнення;
  • уточнення базових нормативних визначень, таких як «освітня декларація», «заявник» тощо;
  • уніфікація процедури вступу через освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна».

Також нормативно-правова база, яка регулює ці питання, потребує модернізації, тому що умови, які були похідними для реалізації наказів Міністерства освіти і науки України  від 24 травня 2016 року № 560 та від 21 червня 2016 року № 697, стали тотожними. 

Зауваження та пропозиції у вигляді порівняльної таблиці просимо надсилати до 25 січня 2021 року на e-mail: [email protected]. (відповідальна особа – Ірина Кравчук, начальник відділу організаційного забезпечення та контролю Головного управління вищої освіти МОН).

Нагадуємо, триває громадське обговорення проєкту наказу «Про запровадження пілотного проєкту спеціальних підготовчих курсів» для підготовки осіб з непідконтрольних територій для вступу до закладів вищої освіти.

Звіт за результатами громадського обговорення.