A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

МОН пропонує для громадського обговорення проект «Положення про експертизу підручників (на паперових носіях)» та Критеріїв цієї експертизи

Опубліковано 21 червня 2018 року о 16:19

Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проект «Положення про експертизу підручників (на паперових носіях)» та Критеріїв цієї експертизи    

У відповідності із своїми статутними повноваженнями,  за дорученням МОН України, Державна освітня установа «Навчально-методичний центр з питань якості освіти»  із 2019 року  проводитиме експертизу підручників на паперовій основі.

Мета експертизи – підготовка висновків для МОН щодо надання підручникам рекомендацій для їхнього використання у закладах загальної середньої освіти.

Працівниками Центру, після численних і тривалих консультацій з  українськими фахівцями, розроблені Положення про проведення такої експертизи та її Критерії. У їх основу покладений досвід підручникотворення ряду країн світу, критичний аналіз та переосмислення вітчизняного досвіду експертизи шкільних підручників.

Ухвалення цих документів означатиме початок грунтовних реформ у системі підручникотворення, а саме: розмежування між двома інституціями функцій експертизи та видання і логістики підручників; організація і проведення експертизи на принципово нових засадах, що має стати гарантією забезпечення закладів освіти якісними підручниками. 

Пропозиції та зауваження до проектів Положення та Критеріїв просимо надсилати на електронну адресу info@ak.gov.ua до 10 липня 2018 року.

Звіт за результатами громадського обговорення