A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

МОН приділяє велику увагу забезпеченню освітніх потреб представників національних меншин

Опубліковано 07 травня 2021 року о 19:18


Вчора, 6 травня 2021 року, за участі заступниці Міністра освіти і науки Віри Рогової відбулась зустріч з представниками громадських організацій угорської національної меншини щодо забезпечення освітніх прав на навчання рідною мовою та у зв’язку з підготовкою до чергової зустрічі Українсько-угорської робочої групи з питань освіти, яка відбудеться у Будапешті 12 травня.

З-поміж питань, які були обговорені учасниками заходу, – особливості створення навчальних планів для класів з навчанням угорською мовою,   запровадження ЗНО з угорської мови, видання підручників та посібників тощо. 

«Забезпечення освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти, створення умов для збереження мовної та етнічної самобутності угорців, які проживають в Україні, перебуває на особливому контролі Міністерства освіти і науки України», – підкреслила Віра Рогова.

Зазначимо, що видання підручників та посібників для класів з навчанням угорською мовою (оригінальних та перекладних) здійснюється щорічно за кошти Державного бюджету України.

У 2020-2021 роках оголошено конкурсний відбір підручників для здобувачів повної середньої освіти та педагогічних працівників для 8-х класів з предметів «Історія України», «Всесвітня історія», «Інформатика», оскільки саме ці підручники розроблено відповідно до оновлених навчальних програм.

Угорською мовою навчання здійснюється підготовка педагогічних працівників для закладів загальної середньої освіти в: 

  • Ужгородському національному університеті (спеціальність 014 Середня освіта. Мова і література (угорська), 014 Середня освіта. Історія (угорська мова навчання), 014 Середня освіта. Математика (угорська мова навчання), 014 Середня освіта. Фізика (угорська мова навчання)); 
  • Закарпатському угорському інституті імені Ференца Ракоці ІІ (за вісьмома педагогічними спеціальностями).

Нагадаємо, відбулась онлайн-сесія щодо дистанційної освіти в закладах загальної середньої та позашкільної освіти.