A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

МОН опрацьовує питання створення е-платформи для іноземних студентів

Опубліковано 22 жовтня 2020 року о 20:08


Одним із стратегічно важливих напрямів МОН у міжнародному співробітництві є залучення іноземних студентів для навчання в Україні. Станом на 1 січня 2020 року в Україні здобувають вищу освіту 80 470 іноземних громадян та осіб без громадянства.

Однак упродовж останніх двох років Міністерством отримано численні звернення дипломатичних представництв закордонних країн в Україні, народних депутатів України, скарги іноземних студентів щодо неправомірних дій з боку фірм-посередників, що здійснюють набір іноземців для здобуття вищої освіти в Україні.

Із зловживаннями з боку фірм-посередників стикаються і наші студенти за кордоном. Так, нещодавно завдяки спільним зусиллям Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ України та Посольства України в Республіці Польща було надано підтримку українським студентам, які зазнали недобросовісних дій з боку фірм-посередників.

Проблемні ситуації навколо навчання іноземних студентів в Україні висвітлюються у засобах масової інформації за кордоном, що завдає значних іміджевих та репутаційних втрат як ЗВО, так й Україні в цілому.

Саме тому Указом Президента України від 3 червня 2020 року № 210 «Про вдосконалення вищої освіти в Україні» передбачено затвердження Плану заходів щодо популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів.

З метою створення прозорого механізму набору іноземців для здобуття вищої освіти в Україні та оптимізації процедури видачі запрошень та отримання візи іноземцями у Плані заходів пропонується розробка та впровадження міжвідомчої електронної платформи.

Саме сьогодні, 22 жовтня 2020 року, під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулась нарада з приводу запуску Єдиної міжвідомчої електронної платформи.

Денис Шмигаль доручив міністерствам пришвидшити роботу зі створення єдиної міжвідомчої електронної платформи для іноземних студентів, щоб якомога швидше ліквідувати будь-які прояви корупції у цій сфері.

Міністерством наразі створюється робоча група, до якої ввійдуть представники  Міністерства закордонних справ України, Міністерства охорони здоров̓я України, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки та Державної міграційної служби України.

Єдина міжвідомча електронна платформа у сфері набору іноземних студентів забезпечить:

  • прозорість інформації на всіх етапах;
  • студенто-орієнтований сервіс;
  • зручність для усіх суб’єктів платформи;
  • чесність-звітність усіх суб’єктів платформи;
  • мінімізація ризиків нелегальної міграції через «студентський канал», оскільки в платформі будуть відображені усі етапи вступу, в’їзду, навчання, виїзду тощо іноземця в Україні.

Україна була і залишається однією з країн світу з високим рівнем якості освітніх послуг. І лише спільними зусиллями ми можемо зберегти конкурентні переваги української освіти і підвищувати імідж України на міжнародній арені.

Нагадаємо, Сергій Шкарлет повідомив, що МОН розробляє План заходів щодо популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів.