A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

МОН оголосило догану ректору Сумського державного педуніверситету та планує з’ясувати, які ще порушення, можливо, були допущені у виші

Опубліковано 22 травня 2018 року о 18:52

21 травня 2018 року в МОН підписано Наказ про оголошення догани ректору Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка Юрію Лянному за невиконання умов трудового контракту. Таке рішення прийнято на підставі рекомендацій експертно-кадрової комісії 17 травня 2018 року.

На розгляд Комісії, зокрема, були винесені три питання:

1) результати позапланової перевірки Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, здійсненої з 24 до 27 квітня 2018 р. Державною інспекцією навчальних закладів України (ДІНЗ);

2) участь у поході студентів спеціальності «Туризм» Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка з 27 квітня до  7 травня 2018 року, і, можливо, влітку 2017 року на тимчасово окуповану територію України Автономної Республіки Крим;

3) можливі порушення антикорупційного законодавства (неврегулюваний конфлікт інтересів) ректором Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.

МОН також направило листа до Служби безпеки України із проханням з’ясувати обставини організації та здійснення поїздки студентів університету до окупованого Криму, під час якої життя студентів наражалося на небезпеку.

Крім того, МОН звернулося до Національної поліції (ГУНП в Сумській області) щодо перевірки факту спільної роботи близьких осіб в університеті. В разі підтвердження наявності потенційного чи реального конфлікту інтересів правоохоронними органами та МОН будуть вжиті відповідні заходи.

Довідково: Відповідно до трудового законодавства якщо ректор систематично не виконує обов'язки, покладені на нього трудовим договором, і до нього раніше застосовувалися заходи дисциплінарного стягнення, то це може бути підставою для розірвання трудового контракту з ним (п.3 ст.40 Кодексу законів про працю України).

Нагадаємо, що раніше МОН вже висловлювало офіційну позицію щодо  неприпустимості проведення будь-якої навчальної діяльності українських студентів на тимчасово окупованих територіях України.