A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

МОН і проєкт «Навчаємось разом» запустили безкоштовний онлайн-курс для вчителів української мови, які викладають у класах із мовами навчання нацменшин

Опубліковано 25 січня 2021 року о 11:01


Міністерство освіти і науки спільно з Проєктом фінської підтримки реформи української школи «Навчаємось разом»

(«Learning Together») запустили безкоштовний онлайн-курс «Викладання української в класах із навчанням мовами національних меншин».

Перші два модулі курсу вже доступні за покликанням. Онлайн-курс допоможе знайти відповіді на питання:

  • як підготуватися до початку вивчення мови;
  • які фактори впливають на засвоєння другої мови;
  • якими є особливості планування навчання з фокусом на учня;
  • як виконати вимоги до обов’язкових результатів навчання.

Онлайн-курс «Викладання української в класах із навчанням мовами національних меншин» є безкоштовним. Він складається з 6-ти модулів, додаткових матеріалів, тестів і практичних завдань. Усі слухачі, які пройдуть його до кінця та успішно складуть фінальне тестування, отримають сертифікат.

Курс присвячено, зокрема, особливостям викладання української мови для учнів закладів загальної середньої освіти з навчанням мовами національних меншин. Так, за допомогою курсу слухачі навчаться правильно організувати навчання, обирати ефективну стратегію планування уроків, створювати сприятливе середовище для вивчення другої мови, а також працювати з викликами, із якими щодня стикаються учителі таких закладів.

Курс розроблений проєктом «Навчаємось разом» спільно зі студією онлайн-освіти EdEra за фінансової підтримки Європейського Союзу й Міністерства закордонних справ Фінляндії та підтримки Міністерства освіти і науки України.

Нагадаємо, Фінляндія є ключовим партнером у розвитку освітніх ініціатив, а фінський досвід є взірцем для шкільної реформи в Україні. Про це заявив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом України у Фінляндській Республіці Ольгою Дібровою.

Довідково.

Проєкт фінської підтримки реформи української школи «Навчаємось Разом» («Learning Together») – це чотирирічна програма співпраці, яка почалася між Україною і Фінляндією в липні 2018 року і до якої приєднався ЄС в кінці 2018-го.

Фінська підтримка реформи української школи зосереджена на загальній середній освіті і спрямована на досягнення трьох взаємопов'язаних кластерів і наскрізних елементів. Кластер 1 стосується підготовки вчителів, кластер 2 – популяризації освіти, кластер 3 – освітнього середовища.

Робота проєкту має загальнонаціональне охоплення, а підтримка вдосконалення навчання української мови серед меншин зосереджена на Чернівецькій та Закарпатській областях.

Підтримка ЄС повністю інтегрована в три кластери на основі наскрізної підтримки розширення викладання української мови як державної мови серед національних меншин. Крім того, інклюзивна освіта для всіх підтримується в якості початкового наскрізного елемента в усіх трьох кластерах.