A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

МОН чекає на затвердження Ліцензійних умов, які передбачають подальшу дебюрократизацію вищої освіти – заступник Міністра Юрій Рашкевич

Опубліковано 22 лютого 2018 року о 18:29

Процес затвердження нових Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів освіти вийшов на фінішну пряму – документ пройшов усі потрібні погодження в ЦОВВах й днями буде внесений до Кабміну. Про це розповів заступник Міністра освіти і науки Юрій Рашкевич під час засідання членів Координаційної ради проректорів з науково-педагогічної роботи та міжнародних зав’язків при МОН.

«На розширеній колегії МОН у січні Міністр Лілія Гриневич наголосила, що МОН прикро спостерігати за тим, як з одного боку університети дістали широку автономію, а з іншого – є виші, де вона призводить до більшої бюрократизації. Йдеться, наприклад, про завищені вимоги до обсягу НМКД (навчально-методичних комплексів дисциплін). У більшості випадків це ініціатива самих закладів освіти. Бо наразі єдина річ, яка дотична до цього і залежить від МОН, – це Ліцензійні умови. Вони поки що визначають чітку структуру комплексів, якої виші мають дотримуватися. Але навіть це вже найближчим часом буде «вчорашній день». Бо зараз на виході нові Ліцензійні умови, де немає таких вимог», – зазначив Юрій Рашкевич.

Він додав, що в нових Ліцензійних умовах навчально-методичне забезпечення передбачає наявність усіх затверджених освітніх програм, навчальних планів, робочих програм, програм практичної підготовки тощо.

«Якщо ви подивитеся на проект нових Ліцензійних умов, який виставлявся на сайті МОН для обговорення, то побачите, що вже про жодну структуру НМКД не йдеться, «енна» кількість пунктів там не розписана. Натомість є базові речі. Вони, до речі, співпадають з тим, що перевіряє у вишах Держінспекція», – підкреслив заступник Міністра.

Окремо він відзначив, що інколи саме через страх, пов'язаний з перевірками інспекції та служби аудиту, виші повертають скасовані МОН бюрократичні процедури. Це стосується і завищення вимог до обсягу навчально-методичних комплексів дисциплін. Мовляв, про всяк випадок напишемо сотні сторінок, які можуть запитати перевіряючі. Щоб розвінчати міфи, Юрій Рашкевич запросив на засідання представників інспекції та служби аудиту, які розповіли про те, що саме та на підставі яких документів перевіряється у вишах.

Довідково: Навчально-методичний комплекс (НМК) – система нормативних та навчально-методичних документів і матеріалів, засобів навчання та контролю, необхідних для якісної організації освітніх програм відповідно до змісту навчального плану підготовки фахівця.

Нагадуємо, що раніше Міністр Лілія Гриневич зазначила, що прийнятий у 2014-му ЗУ «Про вищу освіту» запровадив багато потрібних новацій, але сьогодні він уже застарів та потребує змін.