A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Міжнародна класифікація функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я: важливий крок на шляху до безбар’єрної освіти

Опубліковано 14 квітня 2022 року о 15:05


За ініціативи першої леді України Олени Зеленської та Міністерства охорони здоров'я разом із національними та міжнародними експертами впроваджено Міжнародну класифікацію функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ) як національний класифікатор. 

МКФ – новітня методика визначення стану здоров’я людини після перенесеної травми, яка дає змогу перебудувати систему реабілітації в Україні, зробити її якіснішою, ефективнішою та людиноцентричною. 

Як зазначила Олена Зеленська, МКФ – інструмент, який дозволить нам бачити не втрачені можливості, а перспективу. 

«У складний для країни час така методика є дуже необхідною. Адже важливість адаптації загальних програм до можливостей осіб з особливими освітніми потребами вже ні в кого не викликає сумнівів, а МКФ надає для цього потрібний інструментарій. Формування освітнього простору, адаптація навчальних програм, потреба в різноманітних допоміжних технологіях та засобах – МКФ допоможе сформувати чіткі алгоритми вирішення цих і багатьох інших програм», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Нагадаємо, міністри освіти України та Словенії обговорили можливості щодо забезпечення доступу до української системи освіти дітям, які виїхали за кордон.