A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Міністр Сергій Шкарлет розповів про розробку важливих документів у сфері вищої освіти

Опубліковано 26 березня 2021 року о 17:14


Сьогодні, 26 березня 2021 року, відбувся онлайн-брифінг Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета щодо 100 днів роботи на посаді.

Сергій Шкарлет поінформував про ґрунтовні документи, що стосуються розвитку вищої освіти України, які були доопрацьовані протягом трьох місяців та готуються до прийняття.

Зокрема, на виконання Указу Президента України Володимира Зеленського «Про вдосконалення вищої освіти в Україні» №210/2020 від 3 червня 2020 року підготовлено чотири важливих документи. 

  1. Стратегія розвитку вищої освіти України. Проведено консультації з ЦОВВ, Національною академією наук України, галузевими академіями, отримано зауваження аналітичних центрів. Спільно з Інститутом вищої освіти НАПН та командою експертів з реформування вищої освіти при Еразмус+ напрацьована нова редакція проєкту Стратегії. Вона буде оприлюднена найближчими тижнями.
  2. Розроблено та погоджено Мінфіном проєкт розпорядження Уряду «Про схвалення Концепції державної програми відновлення та розбудови мережі гуртожитків для проживання студентів закладів вищої освіти на 2021-2025 роки». Метою документа є забезпечення здобувачів вищої освіти місцями в гуртожитках, поліпшення умов проживання, навчання та відпочинку.
  3. Погоджено в органах влади проєкт розпорядження Уряду «Про затвердження Плану заходів щодо популяризації природничих наук та математики», метою прийняття якого є сприяння розвитку природничо-математичної освіти як фундаментальної основи для розвитку держави.
  4. На завершальному етапі погодження – План заходів щодо популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів.

«Окрім того, під час стоденного періоду ми активізували роботу над створенням електронної системи моніторингу працевлаштування випускників закладів вищої освіти. За ініціативи МОН спільно з Пенсійним фондом України та Міністерством соціальної політики розроблені необхідні документи для синхронізації інформації Єдиної державної електронної бази з питань освіти та Пенсійного фонду. Вони вже надіслані на реєстрацію до Мін’юсту. Як тільки вони будуть зареєстровані, ми зможемо розпочати тестування системи», – підкреслив Міністр освіти і науки України.

Також на сьогодні розроблено 365 проєктів стандартів фахової передвищої та вищої освіти (з 2016 року, всього – 439 стандартів).

За 100 днів роботи розроблено 73 проєкти стандартів:

  • 4 проєкти стандартів освітнього ступеня магістра;
  • 7 проєктів стандартів доктора філософії;
  • 62 проєкти стандартів фахового молодшого бакалавра.

У цей період затверджено 16 стандартів:

  • 3 стандарти освітнього ступеня бакалавра;
  • 13 стандартів освітнього ступеня магістра.

168 проєктів стандартів знаходяться на доопрацюванні в підкомісіях та на різних стадіях узгодження, з них 5 проєктів стандартів освітнього ступеня бакалавра, 27 проєктів стандартів освітнього ступеня магістра, 77 проєктів стандартів доктора філософії та 62 проєкти стандартів фахового молодшого бакалавра.

Зазначимо, розроблено та направлено на погодження ЦОВВ проєкт Порядку прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тимчасово окупованій території окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів на лінії зіткнення.

Продовжують роботу освітні центри «Донбас-Україна» і «Крим-Україна», які допомагають вступникам з ТОТ подавати необхідні документи для навчання у закладах освіти України. Проконсультуватися можна і за телефоном Урядової гарячої лінії 0 800 504 425.

Відеозапис онлайн-брифінгу «100 днів на посаді Міністра освіти і науки України» можна подивитися на Youtube-каналі та Facebook-сторінці МОН.

Нагадаємо, запроваджено безоплатні підготовчі курси для осіб з тимчасово окупованих територій України.