A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Міністр Сергій Шкарлет обговорив питання співпраці з Президентом НАН Таджикистану Фарходом Рахімі

Опубліковано 31 березня 2021 року о 14:00


У межах робочого візиту до Республіки Таджикистан Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет зустрівся з Президентом Національної академії наук Республіки Таджикистан Фарходом Рахімі.

Сторони обговорили питання подальшої співпраці між науковцями України і Республіки Таджикистан.

"Пишаюся, що наші науковці відомі на весь світ. Зокрема, сьогодні говорили і про неоціненні здобутки видатного українського науковця Бориса Патона", - повідомив Сергій Шкарлет. 

Також Міністр розповів, що президент академії Фарход Рахімі ознайомив із розробкою таджицьких науковців - апаратом штучної вентиляції легень, який було створено для швидкого реагування на поширення коронавірусної хвороби. Зараз триває процес отримання патенту на пристрій.

"Запросив пана Рахімі відвідати Національну академію наук України для обговорення питань співпраці у частині дослідження кліматичних змін, аграрних особливостей держав. Домовилися закріпити всі пропозиції у протоколі під час засідання спільної міжурядової комісії у травні цього року. А також оновити та розширити деякі пункти Угоди про науково-технічне співробітництво", - повідомив Сергій Шкарлет.

Нагадаємо, протягом 30 березня – 1 квітня 2021 року делегація Міністерства освіти і науки України та керівників закладів вищої освіти на чолі з Міністром Сергієм Шкарлетом перебуває з робочим візитом у Республіці Таджикистан.