A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Міністр освіти і науки взяв участь у засіданні Уряду України та Колегії Європейської комісії

Опубліковано 03 лютого 2023 року о 16:10


Учора, 2 лютого 2023 року, у місті Києві відбулося засідання Уряду України та Колегії Європейської комісії під головуванням Президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, Президента України Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Участь у заході взяли представники Єврокомісії та члени українського Уряду.

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет під час виступу подякував європейським партнерам за надану підтримку освітній сфері. Зокрема, за цільове фінансування швидкої відбудови українських шкіл, фандрайзингові кампанії для покриття актуальних потреб у ноутбуках, шкільних автобусах та допомогу у друці підручників.

«Однак військова агресія рф триває. Окупанти намагаються позбавити українських дітей можливості здобувати освіту – нищать школи, дитячі садки, університети, спалюють українські підручники. Проте освітній фронт незламний і дає гідну відсіч ворогові», – зазначив Сергій Шкарлет. 

Міністр наголосив на важливості збереження зв’язку дітей та освітян, які тимчасово перебувають за кордоном, з українською системою освіти.

Незважаючи на потужну підтримку партнерів, існують актуальні виклики. Тому Сергій Шкарлет звернувся до Президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, Віцепрезидента Єврокомісії з питань популяризації європейського стилю життя Маргарітіса Схінаса та представників ЄК розглянути можливість скасувати внески асоційованої участі України в Програмі «Горизонт Європа», підтримати українську професійну освіту та сприяти проведенню НМТ у 2023 році.

За словами Міністра, безпрецедентна підтримка дозволяє з упевненістю дивитися у наше спільне європейське та переможне майбутнє.

Нагадаємо, в Україні буде створено Офіс програми «Горизонт Європа».