A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Міністерства освіти і науки України та Болгарії підписали новий Протокол про співробітництво та обміни

Опубліковано 15 липня 2020 року о 17:39

Сьогодні, 15 липня 2020 року, відбулося підписання Протоколу про співробітництво та обміни між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти і науки Республіки Болгарія на 2020/2021, 2021/2022, 2022/2023, 2023/2024 навчальні роки, що регламентує освітні взаємовідносини між країнами на наступний чотирирічний період.

Підписання Протоколу відбулося в м. Києві та у м. Софія у форматі відеозв’язку за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Болгарія в Україні  Костадіна Коджабашева та Надзвичайного і Повноважного Посла України у Республіці Болгарія Віталія Москаленка.

Від української сторони Протокол підписав т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет, від болгарської сторони – Міністр освіти і науки Республіки Болгарія Красимир Вальчев.

Так, Протоколом передбачаються такі форми співпраці:

  • обмін кандидатами для здобуття вищої освіти за освітніми/освітньо-кваліфікаційними ступенями «бакалавр» або «магістр» (крім спеціальностей «Охорона здоров’я та спорт» і «Мистецтво»);
  • обмін викладачами та науковцями для стажування і проведення науково-дослідної роботи;
  • встановлення та розвиток прямих зв’язків між закладами освіти обох країн;
  • підтримка вивчення української та болгарської мов як вибіркових дисциплін за спеціальностями з різних професійних напрямів у закладах вищої освіти України і Болгарії;
  • обмін учителями для підвищення кваліфікації з викладання української та болгарської мов відповідно тощо.

«Спільний Протокол є дієвим інструментом у здійсненні на паритетній основі взаємних обмінів вчителів, викладачів і лекторів та направлення випускників шкіл на навчання до провідних закладів освіти України та Болгарії. І сьогодні ми підписали Протокол, який подовжує українсько-болгарську дружню співпрацю ще на наступні навчальні роки та відкриває нові горизонти для обох сторін. Твердо переконаний, що українсько-болгарське співробітництво в галузі освіти розвиватиметься та поглиблюватиметься і надалі – на основі сталості, взаємовигідності та результативності», – зазначив т.в.о. Міністра Сергій Шкарлет.

Також Сергій Шкарлет запевнив, що українська та болгарська сторони спільно працюють над забезпеченням освітніх потреб української національної меншини в Болгарії та болгарської національної меншини в Україні.

Співпраця з Республікою Болгарія в галузі освіти здійснюється відповідно до Угоди між Міністерством освіти України та Міністерством науки і освіти Республіки Болгарія, підписаної ще 9 грудня 1994 року. Попередній Протокол про співробітництво і обміни між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти і науки Республіки Болгарія діяв упродовж 2015/2016, 2016/2017, 2017/2018 та 2018/2019 навчальних років та за домовленістю сторін був продовжений на 2019/2020 рік.