A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Майже півсотні українців отримають магістерські гранти за програмою Еразмус+: вони вчитимуться на спільних програмах в різних країнах Європи

Опубліковано 31 травня 2019 року о 17:50

Цього року 48 українців виграли гранти на безкоштовне навчання в магістратурі європейських вишів у межах програми Еразмус+. Загалом же на гранти Еразмус Мундус від України було подано 417 заявок, і в підсумку наша країна увійшла до ТОП-15 держав, які показують найкращі результати в межах цього конкурсу.

Заявки подавали 31 тис претендентів із 185 країн світу. Серед країн Східного партнерства (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Україна, Грузія та Молдова) було подано 878 заявок, з яких 71 кандидат отримав грант.

Учасники-переможці проходитимуть навчання на спільних магістерських програмах у вишах Бельгії, Німеччини, Італії, Франції, Австрії, Ірландії, Португалії тощо. Грантова пропозиція покриватиме витрати на навчання, трансфери, візу та страхування. Окрім основних навчальних програм, вони зможуть відвідувати мовні курси. Студенти також отримуватимуть щомісячну стипендію у розмірі 1 тис євро.

Цього року українські студенти зацікавилися такими темами магістерських програм:

  • урбанізація, глобалізація та гендерні дослідження;
  • наномедицина та соціальне здоров'я;
  • туризм, культура і мистецтво;
  • інженерія та ІТ;
  • кліматичні зміни тощо.

Нині 205 українських студентів навчаються за програмою Еразмус Мундус (191 магістр та 14 аспірантів).

Нагадаємо, що українські проекти отримали найбільше великих грантів для малого та середнього бізнесу серед країн Східного партнерства програми Горизонт 2020.