A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Лілія Гриневич: за два роки ми збільшили спектр міжнародних змагань, якими опікується МАН, з 2 до 18, а також бюджет на них у 53 рази

Опубліковано 04 липня 2019 року о 17:47

Упродовж останніх двох років кількість міжнародних конкурсів високого рівня, у яких можуть брати участь команди Малої академії науки України, збільшилась з 2 до 18. Як результат цього – низка престижних нагород, які здобули наші учні. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич сьогодні, 4 липня 2019 року, під час спілкування з учасниками та переможцями міжнародних заходів, проведених під егідою МАН.

«Я тішуся, що Мала академія наук розвивається, і рада, що в нас реально з’явилася можливість підтримати нашу талановиту молодь. Ми, відверто кажучи, над цим дуже активно працюємо, і Мала академія наук – це той простір, що допомагає такі таланти вишукувати, давати шанс незалежно від місця народження та соціального статусу дитини. І ми це підтримуємо. Наприклад, якщо подивитися на всі міжнародні конкурси, де команди з МАН могли брати участь, то з 18 конкурсів 16 ми запровадили за останні 2 роки. Тобто ви розумієте, як розширилося це коло», – зазначила Лілія Гриневич.

Упродовж 2-х років на Міжнародній олімпіаді Genius Olympiad українські школярі отримали по 3 нагороди 2018-го та 2019-го. З Міжнародної конференції молодих вчених ICYS наші учасники повернулися в Україну з 6 нагородами 2018-го та 7 нагородами 2019 року. В межах Міжнародного наукового фестивалю I-FEST наші учні здобули по 3 нагороди 2018-го та 2019-го. Науково-освітня виставка-конференція у галузі технічних наук та енергетики принесла членам української команди 2 нагороди минулого та 5 нагород цього року, а 2019-го з Міжнародної виставки інженерних та наукових проектів Intel ISEF в Україну приїхало ще 5 нагород.

І це йдеться лише про найбільш престижні міжнародні конкурси, в яких беруть участь учні МАН.

«Потрібно розуміти, що цінність МАН в системі, яка дає можливість кожній дитині проявити себе і завдяки власному таланту, працьовитості та ініціативі вийти на якісно новий рівень. За останні три роки ми значно збільшили можливості для доступу наших кращих дітей до спілкування на міжнародному рівні – як з молодими однолітками, так і зі світовою науковою спільнотою. І це дає надзвичайно позитивний ефект для розвитку. Так, наприклад, компанії, що співпрацюють з NASA, запропонували щорічно відправляти кілька манівських розробок для їх експериментального опрацювання на космічні станції», – розповів директор МАН Оксен Лісовий.

Варто також відзначити, що з 2015 року бюджет МАН на міжнародну діяльність зріс у 53 рази – з 134,9тис грн до 7 млн 159,1тис грн 2019 року.

Нагадуємо, що МАН стала Центром 2-ї категорії ЮНЕСКО та допомагає розвивати освіту в Східноєвропейському регіоні.