A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Лілія Гриневич: Співпраця з соціально відповідальним бізнесом необхідна для покращення умов навчання дітей при лікарнях, місцева влада має над цим працювати

Опубліковано 16 квітня 2019 року о 12:30

Соціально відповідальний бізнес радо йде назустріч та допомагає покращити умови навчання дітей при лікарнях. Завдання обласної влади, яка частіше займається організацією такого навчання, – знайти та заохотити жертводавців підтримувати такі школи. На цьому наголосила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час круглого столу щодо організації навчання при лікарнях в Івано-Франківській області сьогодні, 16 квітня 2019 року, у приміщенні Обласної дитячої клінічної лікарні в Івано-Франківську.

«Як це працює ми можемо побачити на прикладі Івано-Франківської області, де в школу вклала і обласна влада – близько 600тис грн, і жертводавці. Так, лише одна ІТ-компанія профінансувала ремонт і обладнання однієї зі шкіл на понад 200тис грн. Ці діти, яким на долю і так випало забагато випробувань, заслуговують на підтримку та допомогу. Але це все не відбувається саме по собі, обласна влада має знаходити та заохочувати таких жертводавців, надавати їм підтримку та допомагати», – зазначила Лілія Гриневич.

Наразі навчання при лікарнях організовано в 2-х великих медзакладах Івано-Франківщини – Обласному фтизіопульмонологічному центрі та Обласній дитячій клінічній лікарні.

Так, в Обласному фтизіопульмонологічному центрі відділення налічує 30 ліжок, де впродовж року від різних форм туберкульозу лікуються приблизно 200 дітей і підлітків з Івано-Франківська та області.

Для обладнання їхньої класної кімнати допоміг благодійний фонд «Відкриті очі», створений ІТ-компанією SoftServe. Загалом фонд вклав у школу 211 556 грн.

Водночас в Обласній дитячій клінічній лікарні за кошти держави – 593тис грн – було придбано:

  • комп’ютерне обладнання – 228тис грн;
  • шкільні меблі – 178тис грн;
  • дидактичні матеріали – 182тис грн;
  • художня література – 5тис грн.

Також за допомогою компанії «Снєжка» в цій лікарні організували додаткову зону для навчання та відпочинку дітей.

Наразі в Обласній дитячій клінічній лікарні можуть навчатися лише діти 1-4 класів, однак вже з 1 вересня навчання буде організовано й для учнів 5-9 класів.

Нагадуємо, що наприкінці минулого року МОН та МОЗ спільним наказом затвердили положення, де є чіткий механізм забезпечення навчання при лікарні для кожної дитини, яка цього потребуватиме.