A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Лілія Гриневич представила Президенту Болгарії Дорожню карту імплементації мовної статті Закону України «Про освіту»

Опубліковано 26 квітня 2018 року о 19:15

Українські діти, що належать до болгарської меншини, матимуть можливість вивчати кілька предметів материнською мовою, але важливим питанням залишається підготовка вчителів. Про це Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич говорила з Президентом Болгарії Руменом Радевим під час їхньої зустрічі сьогодні, 26 квітня 2018 року, в Софії.

«Для нас важливо, щоб залишалась можливість бодай 1-2 предмети вивчати материнською болгарською мовою. Які саме предмети – не так важливо. Тут значимою є саме можливість вивчати болгарську, збільшувати словниковий запас та покращувати граматику», – зазначив Президент Румен Радев.

Лілія Гриневич відзначила, що чинна редакція мовної статті Закону «Про освіту» повністю дозволяє запровадити таку модель, а також представила Президенту Дорожню карту імплементації мовної статті Закону України «Про освіту».

«Після отримання висновку Венеційської комісії ми підготували детальну дорожню карту імплементації мовної статті. Зокрема, там представлено сам висновок Комісії та попередня редакція мовної статті до проекту нового закону «Про загальну середню освіту». Ми пропонуємо гнучкий підхід до імплементації, що дозволить виробити індивідуальні моделі, які враховуватимуть особливість навчання кожної національної меншини, що проживають в Україні», – розповіла Лілія Гриневич.

Вона також підняла питання якісної підготовки вчителів, що зможуть навчати дітей материнською мовою.

«Для нас важливий виклик – забезпечити школи, де навчаються мовами національних меншин, фаховими вчителями. Вже зараз в межах наших двосторонніх домовленостей в Україні працює декілька вчителів з Болгарії, які є носіями мови та мають відповідну освіту. Також маємо покращити навчання вчителів в українських університетах», – додала Лілія Гриневич.

Міністр  подякувала пану Румену Радеву за послідовну підтримку територіальної цілісності та незалежності України.

Нагадуємо, що в межах візиту Лілії Гриневич до Болгарії було також підписано Декларацію про забезпечення прав осіб, які належать до болгарської національної меншини та проживають на території України, вивчати рідну мову та навчатися рідною мовою.