A-
A+
Пошук
Пошук офіційних документів
Шукайте накази Міністерства та інші законодавчі акти в галузі освіти та науки

Лілія Гриневич погодилась на пропозицію відвідати м. Софію для підписання Декларації щодо забезпечення прав болгарської меншини

Опубліковано 29 березня 2018 року о 20:40

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич погодилася відвідати м. Софію 26 квітня 2018 року для підписання Декларації про забезпечення прав осіб, що належать до болгарської національної меншини з Міністром освіти і науки Болгарії. Візит було узгоджено під час зустрічі Лілії Гриневич з Послом Болгарії Красимиром Неделчевим Мінчевим сьогодні, 29 березня 2018 року, в приміщенні МОН.

«Ми вже давно плануємо підписання цієї декларації, і я рада що це станеться вже найближчим часом. Хочу також вам розповісти, що в межах нашої роботи над імплементацією рекомендацій Венеційської комісії щодо мовної статті Закону «Про освіту» ми провели низку консультацій з усіма меншинами. Зокрема, у лютому ми ознайомили представників болгарської меншини з розробленою МОН дорожньою картою імплементації статті 7, а також проектом мовної статті майбутнього закону «Про загальну середню освіту». Сам проект закону перебуває на стадії розробки, проте ми спеціально спершу оприлюднили статтю, щоб зібрати усі рекомендації», – зазначила Лілія Гриневич.

Посол Мінчев зауважив, що оприлюднений план дій МОН щодо мовного питання, на його думку, зберігає можливості для розвитку болгарської меншини в Україні. Також він підкреслив, що теж планує проводити консультації з представниками меншини щодо їхніх потреб.

Нагадуємо, що відтепер в Туреччині можна отримати вищу освіту за спеціальністю «Українська мова та література» – новий напрям відкрили у Стамбульському університеті.